Strona głównaPasjeMęska Szopa w Słupsku: warsztat dla seniorów i nie tylko

Męska Szopa w Słupsku: warsztat dla seniorów i nie tylko

Dziś, 13 lutego 2017 roku w Słupsku została otwarta, już druga w Polsce Męska Szopa. To miejsce, w którym każdy może odnaleźć w sobie pasję do majsterkowania i spędzić aktywnie wolny czas.
Męska Szopa w Słupsku: warsztat dla seniorów i nie tylko [fot. UM Słupsk] W przygotowanej i prowadzonej przez Fundację Indygo Męskiej Szopie wszyscy chętni mogą odnaleźć i realizować swoją pasję – majsterkowanie, a jednocześnie poznawać nowych ludzi. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do warsztatu, kompleksowo wyposażonego w przez firmę Jula, można nie tylko naprawić krzesło sąsiadce, zrobić przedszkolakom karmnik dla ptaków, ale również tworzyć nowe, kreatywne projekty. Idea Męskiej Szopy wywodzi się z . Na grunt polski pomysł przeszczepiła pani Mira Stanisławska-Meysztowicz Fundatorka i wieloletnia Prezes fundacji „Nasza Ziemia”.

Uroczystej inauguracji działalności Męskiej Szopy w Słupsku dokonali Robert Biedroń, prezydent Miasta Słupska, Jacek Szuba, prezes Fundacji Indygo oraz Wojciech Gruba z Jula Polska, przecinając piłą symboliczną deskę. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć warsztat i wypróbować narzędzia do majsterkowania.

– Choć pomysł stworzenia „Męskiej Szopy” narodził się w dalekiej Australii , jesteśmy pewni, że na naszym lokalnym gruncie przyjmie się doskonale. Potencjał, możliwości i zapał do majsterkowania mieszkańców Słupska mieliśmy okazję poznać podczas organizowanych nie tak dawno warsztatów międzypokoleniowych „Ginące ”, które pokazały jak duża jest potrzeba stworzenia przestrzeni do wspólnego majsterkowania. Takie twórcze spędzanie czasu jest doskonałą okazją nie tylko do poznawania innych, ale przede wszystkim do rozwijania manualnych umiejętności, w przyjemnej „indygowej” atmosferze – mówi Jacek Szuba, prezes Fundacji Indygo, dzięki której powstała i przez którą prowadzona jest Męska Szopa w Słupsku.

Męska Szopa w Słupsku zaprasza seniorów a także wszystkie inne osoby, które chcą aktywnie spędzać wolny czas i szukają okazji do poznawania nowych ludzi. Szopa na początek będzie otwarta w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 15.00-19.00 przy ul. Wyspiańskiego 11 w Słupsku.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X