Strona głównaPasjePies dla seniora - jaka rasa najlepsza?

Pies dla seniora - jaka rasa najlepsza?

Rasa psa może mieć znaczenie dla potencjalnego właściciela ze względu na pewne różnice w poziomie energii reprezentowanej przez określone czworonogi. Poza tym znaczenie mają inne czynniki. Przykładowo, nie powinien mieć doga, ktoś, kto mieszka w kawalerce, ani opiekować się śliniącym się buldogiem osoba cierpiąca na alergię.
Gdy ludzie się starzeją, odczuwają rozmaite zmiany w sposobie funkcjonowania u samych siebie, które mają wpływ także na ich relacje zarówno z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Stan zdrowia w dużej mierze wyznacza możliwości opieki nad czworonogami, warto więc go uwzględnić podejmując decyzję o zaadoptowaniu . Oto kilka wskazówek.

Psy o mniejszej energii

© pure-life-pictures - Fotolia.com
Możliwości fizyczne słabną z wiekiem, więc może warto zaopiekować się zwierzakiem, który nie tryska nadmierną energią przez większość dnia. Niektóre rasy psów wymagają dużej ilości ruchu, co dla mniej sprawnej osoby będzie stanowiło problem. Z nie poleca się psów o wysokiej energii, takich jak dalmatyńczyki. Mniej energii mają np.: francuskie buldogi, rasa Basset hound, spaniele Cavalier King Charles (na zdjęciu), psy chow chow.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X