Strona głównaPasje500 lat Reformacji na znaczku Poczty Polskiej

500 lat Reformacji na znaczku Poczty Polskiej

20 lutego do obiegu wchodzi znaczek Poczty Polskiej przygotowany na jubileusz 500 lat Reformacji.
fot. Poczta PolskaNa znaczku o wartości 3,20 zł przedstawiono napisy wykonane pismem gotyckim na tle z motywem roślinnym. Umieszczono na nim także pierwsze zdanie ze wstępu do 96. tez ks. dr. Marcina Lutra: „ do prawdy i pragnienie ujawnienia jej są przyczyną, że zamierza się przeprowadzić w Wittenberdze dysputę nad niżej podanymi tezami”.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 250.000 sztuk. Autorem projektu jest Andrzej Gosik.

Z okazji jubileuszu została przygotowana również koperta FDC i okolicznościowy datownik.

fot. Poczta Polska

Znaczki będą dostępne w placówkach Poczty Polskiej oraz dystrybuowane podczas wydarzeń związanych z jubileuszem 500 lat .

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X