Strona głównaPasje93-latek Ernie Andrus przebiegł przez Stany Zjednoczone - od Pacyfiku po Atlantyk

93-latek Ernie Andrus przebiegł przez Stany Zjednoczone - od Pacyfiku po Atlantyk

93-letni Ernie Andrus, weteran marynarki wojennej USA, zrealizował swój plan i dziś dotknął wód Oceanu Atlantyckiego, kończąc bieg od wybrzeża do wybrzeża.
93-latek Ernie Andrus przebiegł przez Stany Zjednoczone - od Pacyfiku po Atlantyk [fot. Coast2coastruns] Swoją Andrus rozpoczął 7 października 2013 roku na Mission Beach w San Diego. Zakończył ją 20 sierpnia 2016 roku (dzień po swoich 93. urodzinach) na Saint Simons Island w stanie Georgia. Podczas trwającego blisko 1000 godzin "supermaratonu" pokonał trasę o długości ponad 2600 mil (ok. 4200 km.). Starszy pan przez trzy dni w tygodniu, tak by zachować formę przez cały czas swojego przedsięwzięcia.

Mężczyzna, który jest weteranem II wojny światowej poświęcił swój wysiłek między innymi po to, żeby zebrać odpowiednią sumę pieniędzy na rzecz wyprawy okrętu LST 325 do wybrzeży Normandii w 2019 roku, tj. po 75 latach od momentu, w którym przybił tam po raz pierwszy. Andrus służył na tym okręcie i zależy mu na upamiętnieniu czasów II wojny światowej oraz udziału w niej marynarki wojennej USA.

Podczas całej trasy towarzyszyli mu liczni kibice, część z nich dołączała do biegu na poszczególnych odcinkach. Przebieg zmagań weterana z odległością obserwować można było także za pomocą Internetu. pojawiła się m.in. transmisja na żywo z zakończenia przedsięwzięcia.

Gratulujemy niezwykłego wyczynu!

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X