Strona głównaPasjeGrupowe treningi zmniejszają samotność

Grupowe treningi zmniejszają samotność

Seniorzy, którzy dołączają do zajęć grupowych, osłabiają u siebie poczucie samotności i izolacji społecznej.
Grupowe treningi zmniejszają samotność [fot. shushipu from Pixabay]
Seniorzy cechują się wyższym ryzykiem poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci, jeśli nie mają kontaktów społecznych lub czują się samotni. ma związek z wyższymi wskaźnikami depresji, i . Według ekspertów, izolacja społeczna może mieć taki sam wpływ na zdrowie starszego człowieka, jak palenie 15 papierosów dziennie.

W Cedars Sinai sprawdzono, jak udział w zajęciach treningowych i wspierających zdrowie wpłynął na ćwiczenia i zajęcia z zarządzania zdrowiem na osoby po 50-tym roku życia z różnych dzielnic Los Angeles. Wszystkie lokalizacje - w tym biblioteki, domy seniora i ośrodki wypoczynkowe - były dostępne dla osób z ograniczeniami ruchowymi, miały parking i oraz można było się do nich dostać transportem publicznym.

Kilkuset chętnym zaproponowano jeden z czterech programów, w tym ćwiczenia zalecane przy zapaleniu stawów, zwiększające sprawność fizyczną, Tai Chi rekomendowane przy zapalenie stawów i pomoc przy chorobach przewlekłych. Uczestnicy wypełniali ankiety dotyczące ich powiązań społecznych i poziomu samotności przed rozpoczęciem kursu i po sześciu miesiącach. Niektórzy, w związku z pandemią COVID-19, uczestniczyli w ćwiczeniach online.

Okazało się, że udział w jednym z programów zmniejszył poziom samotności i poprawił stan więzi społecznych. - Wyniki są ekscytujące, ponieważ opracowaliśmy model, który inne systemy opieki zdrowotnej mogą łatwo powielić - mówi dr Sonja Rosen z Cedars-Sinai.

O programach przygotowano film (po ang.):

Na podstawie:

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy