Strona głównaPasjeJan Morawiec wygrał maraton podczas Mistrzostw Świata Weteranów w Lyonie

Jan Morawiec wygrał maraton podczas Mistrzostw Świata Weteranów w Lyonie

83-letni polski multimaratończyk Jan Morawiec zdobył złoty medal w maratonie podczas 21. Mistrzostw Świata Weteranów w Lyonie, broniąc w ten sposób tytuł uzyskany dwa lata temu.
Jan Morawiec wygrał maraton podczas Mistrzostw Świata Weteranów w Lyonie [Jan Morawiec, fot. Siemens] 83-letni Polak wygrał z wynikiem 4:12:11.

Jan Morawiec ma swoim na koncie ponad 130 . W wieku 65 lat przebiegł 100-kilometrowy supermaraton w Kaliszu. W swojej długiej karierze sportowej – biega od 16 roku życia – zdobywał tytuły mistrza kraju, reprezentował Polskę na zawodach na całym świecie. Zwycięstwo w Lyonie pozwoliło mu w kategorii pow. 80 roku życia, wywalczony dwa lata temu w brazylijskim Porto Alegre.

W 21. Mistrzostwach Świata Weteranów w Lyonie wystartowało łącznie 68 reprezentantów Polski, którzy zdobyli 33 medale (14 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych). Genowefa Patla poprawiła własny rekord świata w rzucie oszczepem w tategorii powyżej 50 lat. Poprawionych zostało 16 rekordów Polski.