Strona głównaPasjeKlub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia

Klub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia

Być bardziej aktywnym, zmienić dietę na zdrowszą, częściej spotykać się z ludźmi. Co robią seniorzy, by swoje noworoczne postanowienia wprowadzić w życie? Pomaga im towarzystwo i wzajemna motywacja. Bodybuilding, Klub Podróżnika, lekcje tańca – już jest nowy grafik bezpłatnych zajęć dla seniorów z Wrocławia.
Klub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia [fot. Angel Care] W przypadku , nie tylko noworocznych, najlepiej zacząć od zaraz – odkładając rozpoczęcie ćwiczeń czy zmianę diety na później, ryzykujemy totalny falstart. Warto przy tym pamiętać, że realizacja postanowień bardziej przypomina bieg długodystansowy niż sprint. Dlatego po dobrym, dynamicznym początku, na dłuższą metę kluczem do sukcesu jest odpowiednia motywacja. Jak ją zbudować, by była trwała?

– Najlepiej motywują nas rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Jeśli chcemy zdrowiej się odżywiać, to nie traktujmy tego jak przykrego obowiązku, bo wtedy nic z naszego postanowienia nie wyjdzie. Warto widzieć w tym środek do celu, czyli lepszej kondycji i ogólnie dobrego samopoczucia. Dobrze jest też realizować swoje postanowienia razem z innymi, którzy mają podobne cele. Wzajemna motywacja przynosi świetne efekty – mówi prof. Shlomo Noy, współzałożyciel Angel Care, wrocławskiego centrum seniora. Wybitny specjalista w zakresie geriatrii oraz autor prac i książek na ten temat.

Na przykład ćwicząc z innymi, zdecydowanie łatwiej jest zachować regularność i konsekwencję, a to podstawa do osiągnięcia celu, który sobie założyliśmy.

– W przypadku ćwiczeń fizycznych efekty przychodzą stopniowo, krok po kroku, a to bywa zniechęcające. Jeśli ćwiczymy w grupie, to łatwiej jest świętować drobne sukcesy, a poza tym bardzo jest pozytywna rywalizacja z innymi. Liczy się też fakt, że przychodzimy na ćwiczenia czy inne zajęcia, ponieważ chcemy spotkać się z dobrymi znajomymi – dodaje prof. Shlomo Noy.

Realizuj się w Klubie Seniora


Do Klubu Seniora Angel Care należy już ponad 200 osób. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Co można robić w klubie?

Na przykład o kondycję fizyczną zadbamy tam każdego dnia. W poniedziałek są bardzo lubiane przez seniorów zajęcia „Zdrowe plecy”, we wtorek „Poranny stretching” i „Rozćwiczony senior”, w środę „Ćwiczenia obwodowe” (na wszystkie partie mięśniowe), w czwartek ponownie „Zdrowe plecy”, a w piątek „Pilates dynamiczny” oraz „Bodybuilding”.

Nie brakuje też zajęć gimnastyki umysłu, takich jak „Trening mózgu” (w tym spotkania z gośćmi specjalnymi, turnieje czy gra kamieni). Działają też kluby zainteresowań: poetycki, podróżnika, włóczki i drutów czy karciany (jest też kurs brydża dla początkujących oraz dla zaawansowanych).

– Dużym zainteresowaniem seniorów cieszą się też warsztaty teatralne i artystyczne, a także lekcje tańca. Cieszymy się, że program zajęć w klubie tak dobrze odpowiada oczekiwaniom seniorów. Propozycje układamy tak, by każdy znalazł coś dla siebie – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Klub Seniora przy Angel Care zaprasza codziennie od godz. 9.15 do godz. 18.00.

Zapisy: 506 919 332, recepcja@angel-care.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X