Strona głównaPasjePan tu nie stał!

Pan tu nie stał!

PRL, lata osiemdziesiąte. Po artykuły luksusowe, takie jak papier toaletowy, cukier, wyroby czekoladopodobne czy herbatę ustawiają się długie kolejki. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem jednak na wesoło. Wystarczy sięgnąć po grę planszową „Pan tu nie stał!”
Wydawnictwo Egmont zaprasza w podróż do -u, do czasów centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów. Podróż taką będzie można odbyć na planszy. Celem gry planszowej „Pan tu nie stał!” jest walka o deficytowe towary pojawiające się w sklepach. Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ wszyscy gracze będą próbować zdobyć buty Relax czy magnetofon szpulowy. Należy obserwować, co pojawia się w sklepach i nie dać się wypchnąć z kolejki. No chyba, że ktoś krzyknie ci do ucha „Pan tu nie stał!”.

Gra planszowa „Pan tu nie stał!” wspierana jest przez „Dom Spotkań z Historią”.

– Grając wspólnie możemy przybliżyć historię, która działa się zaledwie 30 lat temu – mówi profesor Jerzy Kochanowski. – Dla nas to nie tak dawno, jednak dla pokolenia nastolatków to lata świetlne. Każdy z nas ma własne doświadczenia związane z tamtym okresem. Warto podzielić się tym z najbliższymi. Być może przy planszy łatwiej będzie się nam porozumieć i porozmawiać o tym, co powinno – o historii.

„Pan tu nie stał!” to produkt deficytowy, nie wprowadzono jednak na niego reglamentacji i każdy kto ukończył 10 lat może go dostać bez kartek. Matki z dziećmi na ręku poza kolejnością!

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy