Strona głównaPasjePisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon

Pisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon

Nie chodzi tu jednak o umiejętności tworzenia przebojów. Odęczne pismo Curta Cobaina, Davida Bowie i Johna Lennona zostało przerobione na czcionkę komputerową.
Pisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon [fot. collage Senior.pl/Wikipedia] Twórcami, a może raczej odtwórcami krojów pisma są Julien Sens i Nicolas Damiens, którzy mieli nadzieję, że zainspirują w ten sposób innych do pójścia śladami gwiazd muzyki.
Zrobiliśmy te fonty przede wszystkim po to by dać współczesnym muzykom inspirację - mówią twórcy - pisanie tekstów piosenek pismem Davida Bowiego czy Kurta Cobaina powinno być inspirujące.
Oprócz Cobaina, i Lennona na wyróżnienie zasłużyli także i Serge Gainsbourg.

Niestety, okazało się że projekt powstał bez wiedzy i zgody spadkobierców piosenkarzy. Strona, z której można było pbrać fonty musiała zostać zamknięta.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X