Strona głównaPasjePogoń za szczęściem - jak ma się do niej wiek

Pogoń za szczęściem - jak ma się do niej wiek

Poświęcamy wiele czasu, pieniędzy i energii w pogoni za szczęściem. Od egzotycznych podróży po zwykłe spędzanie czasu z wnukami - oto okoliczności i zdarzenia, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Co ciekawe, zmieniają się one wraz z wiekiem.
Pogoń za szczęściem - jak ma się do niej wiek [fot. nonmisvegliate from Pixabay]
Zbadano rolę wieku w szczęściu, jakie odczuwamy zarówno w typowych, jak i niestandardowych . - Zbadaliśmy, w jaki sposób wiek - i postrzegana ilość pozostałego czasu - wpływa na szczęście odczuwane przez ludzi zarówno podczas niezwykłych, jak i zwykłych doświadczeń - piszą psycholodzy z University of Pensylwania.

Ludzi w różnym wieku poproszono o przypomnienie sobie, zaplanowanie lub wyobrażenie szczęśliwych sytuacji, przy czym uczestnicy mieli rozróżnić zwyczajne dla nich doświadczenia i takie, które są rzadkie lub niezwykłe.

Odpowiedzi wszystkich grup wiekowych wskazywały na poczucie szczęście podczas niestandardowych zdarzeń, jednak starsi znacznie częściej czuli się w typowych sytuacjach w porównaniu do osób młodszych.
Młodzi ludzie aktywnie starają się zdefiniować siebie i uważają, że szczególnie satysfakcjonujące jest gromadzenie niezwykłych doświadczeń, które wyznaczają ich rozwój poprzez ważne życiowe etapy. Tymczasem, gdy ludzie są starsi i mają stabilniejsze poczucie tego kim są, deklarują także podczas rutynowych codziennych zdarzeń, które pokazują, jak lubią spędzać czas - podsumowują autorzy.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy