Strona głównaPasjePrezent dla wędkarza

Prezent dla wędkarza

Czy 24 grudnia ryba może być jedynie przysmakiem na wigilijnej uczcie, czy też można ją będzie wyłowić spod świątecznego drzewka?
Czemu ryba pod choinką? By móc łapać te wyjątkowe, tylko najdorodniejsze okazy, należy wyposażyć się w odpowiedni, profesjonalny sprzęt, który to umożliwi. Akcesoria wędkarskie mogą być także świetnym prezentem gwiazdkowym.

- Sukces w wędkarstwie gwarantują cierpliwość, doświadczenie i, co bardzo istotne, odpowiedni sprzęt - twierdzi Remigiusz Kopiej, założyciel Klubu Corona-Fishing. - Ryby kierują się instynktem i wcale nie są łatwą zdobyczą. Wie o tym każdy, kto spędził z wędką w ręku przynajmniej kilka godzin, nim zdał sobie sprawę z tego, że problem tkwi w przynęcie... na którą ryba po prostu nie daje się nabrać.

Ryby kierują się instynktem. To właśnie on podpowiada im, co wybrać, a od czego trzymać się z daleka. On odpowiada za decyzje podejmowane przez rybę w konfrontacji z przynętą. Ci, którzy tego nie zrozumieją, nie przestaną wracać do domu z pustymi rekami. Nie tylko rozmiar ma znaczenie, ale również kolor, waga, użyty materiał, połysk, faktura, ruchliwość, kształt, grubość, a nawet rozmieszczenie otworów i kotwic w przynęcie. Wszystko to ma wpływ na udany połów.

- Sprawę komplikuje fakt, że niemal każdy gatunek ryb łowi się inaczej - dodaje Remigiusz Kopiej. - Dlatego wszyscy doświadczeni wędkarze wiedzą, że nie można z kolei dać się złowić na oferowane przez najprzeróżniejsze sklepy tzw. „Super Przynęty", ponieważ zaprzecza to idei indywidualizmu, wyjątkowości każdego połowu. Masowo, a nie ręcznie, wykonywane przynęty charakteryzuje głównie to, że ładnie błyszczą, przy czym ich funkcjonalność - czyli rzecz najistotniejsza - pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Właśnie dlatego sekretem wędkarzy na całym świecie jest słowo „indywidualny". Wiedzą oni, że najskuteczniejsze są woblery przygotowane w unikatowy sposób.

- Nie oznacza to jednak, że zwykłe, kupowane w sklepach plastikowe rybki do niczego się nie nadają - dodaje właściciel Corona-Fishing. - Świetnie się sprawdzą... jako brelok do kluczy czy też kolczyki na uszach nieco ekscentrycznej niewiasty, co może być nie mniej dobrym pomysłem na bożonarodzeniowy prezent. Jednak już nie prezent dla tych, dla których wędkarstwo jest nieodłącznym elementem przyjemności życia.

Jeżeli pod drzewkiem bożonarodzeniowym umieścimy niezwykle drobny, lecz bardzo cenny dla wędkarza-pasjonata prezent, jakim jest od początku do końca wykonywana ręcznie przynęta, mamy gwarancję, że w latach następnych na naszym świątecznym stole gościć będą dania z ryb świeżych i złowionych już przez jednego z członków rodziny.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy