Strona głównaPasjeTak śpiewa twoje serce: „Tylko mnie poproś do tańca”

Tak śpiewa twoje serce: „Tylko mnie poproś do tańca”

Jeśli szukasz nowego hobby, zastanów się na tańcem. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Może dać dużo radości, pozwala poznawać nowych ludzi i znacząco poprawia stan zdrowia.
Tak śpiewa twoje serce: „Tylko mnie poproś do tańca” [fot.  fsHH z Pixabay]
Ci, którzy regularnie tańczą, lepiej się czują zarówno fizycznie, jak i . Badania pokazały, że taniec zapewnia zdrowy układ sercowo-naczyniowy.

Tańczyć może niemal każdy. Daje się bowiem dostosować rodzaj do możliwosci fizycznych danej osoby. Co istotne, to aktywność, która zwykle angażuje bardzo różne partie mięśniowe, więc stanowi też kompleksowy trening. Nie należy zapominać również o tym, że sprawia dużo przyjemności...

Brytyjscy uczeni sprawdzili, jakie są efekty regularnego tańca na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Przejrzeli jedenaście badań, w których łącznie wzięło udział prawie 49 tysięcy ludzi. Autorzy porównali skutki dla zdrowia wynikające ze i tańca i odkryli, że taniec o umiarkowanej intensywności wiązał się z mniejszym ryzykiem śmierci z powodu .

Związek między tańcem i niższym ryzykiem śmierci z powodu chorób układu krążenia można wyjaśnić tym, że nierzadko, przynajmniej interwałowo interwałowo, może wymagać wysokiej intensywności, co - jak wiadomo od dawna - jest skutecznym sposobem zachowania zdrowia sercowo-naczyniowego. Poza tym taniec poprawia nastrój i zmniejsza , a to także przekłada się na lepsze zdrowie układu krążenia.

O badaniach można przeczytać w American Journal of Preventive Medicine:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy