Strona głównaPasjeWrocław: Rozpoczęły się Dni Seniora 2017

Wrocław: Rozpoczęły się Dni Seniora 2017

Rekord kapeluszowy, przekazanie kluczy do miasta, wręczenie nagród i wiele radości. W piątek, 15 września we Wrocławiu rozpoczęły się Dni Seniora. Uczestnicy w barwnym pochodzie przeszli z pl. Nowy Targ do Rynku, gdzie czekała na nich moc atrakcji.
Wrocław: Rozpoczęły się Dni Seniora 2017 [fot. Wrocławskie Centum Seniora] Tegoroczna edycja Dni Seniora odbywa się już po raz dziewiąty. To święto nie tylko seniorów, co zostało udowodnione w piątek 15 września, bowiem zabawa była międzypokoleniowa: razem z 30 i 40-latkami, studentami oraz dziećmi z wrocławskich szkół i przedszkoli. Było także krajowo i zagranicznie – przyjechali bowiem goście z wielu miast Polski, m.in. Opola, Gdańska, Częstochowy, Kołobrzegu. Przyjechała również berlińska grupa seniorów „Seniorenforderveien” zorganizowana przez panią Nazife Demir z „Berlin meets Wroclove”.

1493 kapelusze - jest rekord

Obchody rozpoczęły się tradycyjnie na placu Nowy Targ. Tu uczestnicy święta rejestrowali swoje nakrycia głowy i bili Kapeluszowy Rekord Wrocławia. Po raz kolejny się udało - w zeszłym roku rekord wyniósł 1300 kapeluszy, a w tym – 1493.

Pomimo kapryśnej pogody na pl. Nowy Targ przybyło wiele osób. Podziwiano występ senioralnej grupy „Gracje” oraz pokazy z ogniem, a śmiechu dostarczał kabaret „Drugi”. Zatańczono też międzypokoleniową Zumbę Gold. Wszyscy chętni robili sobie bezpłatnie zdjęcia w fotobudce, które mogli obejrzeć i zabrać ze sobą na pamiątkę oraz degustowali wyciskane na miejscu owocowe soki. Na stoisku informacyjno-promocyjnym można było dowiedzieć się, jakie badania wykonamy bezpłatnie w ramach Dni Seniora. Były także stoiska innych instytucji, organizacji i firm, które przygotowały bogatą ofertę wydarzeń z okazji Święta Seniorów.

Korowód kapeluszy

Wśród kapeluszy, które w tym dniu były znakiem rozpoznawczym święta seniorów, znalazły się kapelusze eleganckich dam ubranych w suknie z epoki, meloniki, toczki, kapelusze kowbojów, kapelusze słomkowe, w kolorze srebrnym i złotym, ozdobione piórami, kwiatami, owocami. Jednym słowem – kolorowy, kapeluszowy zawrót głowy!

Z Placu Nowy Targ barwny korowód przeszedł ulicami miasta do Rynku. Towarzyszyła mu orkiestra reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji pod wodzą kapelmistrza komisarza Adama Witisa. Pochód prowadzili królowa Dni Seniora 2017 – dr wraz z królem Jerzym Sosnowskim, przewodniczącym zarządu UTW w UWr. Za nimi zgodnym krokiem podążali przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Seniora, oczywiście w kapeluszach i specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach. Robert Pawliszko, szef WCS, w przebraniu Kapelusznika z „Alicji w krainie czarów”, wzbudzając pełne sympatii uśmiechy przechodniów zachęcał wszystkich do przyłączenia się w obchody senioralnego święta.

Nagrody z rąk prezydenta Wrocławia

Na scenie w Rynku na wszystkich uczestników inauguracji Dni Seniora czekał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który powitał gości i przekazał klucze do bram Wrocławia królewskiej parze seniorów. Prezydent wręczył także statuetki laureatom konkursu „” – osobom, które aktywnie działają na rzecz ludzi starszych. Kolejne nagrody otrzymali finaliści konkursu kapeluszowego. Przypomnijmy, że konkurs odbywał się w trzech kategoriach: kapelusz kreatywny, ekologiczny i duet kapeluszowy. Wyróżniono także dwa najbardziej oryginalne nakrycia głowy: kapelusz i suknię wykonane w całości z wycinków kolorowych gazet oraz największy w tym roku kapelusz.

Królowa i król seniorów

Królowa i król seniorów przemówili ze sceny, po czym ruszyli w tany, pociągając za sobą publiczność. Bawiono się wesoło i międzypokoleniowo! A gdy zaśpiewała Izabela Możdżeń z zespołem IM FANKI TIM ci, którzy dotąd spoczywali na ławeczkach, również przyłączyli się do wspólnej zabawy. Przy piosenkach z repertuaru Anny Jantar i utworach Agnieszki Osieckiej zakończyliśmy inaugurację Dni Seniora. Chociaż nie – po koncercie wyklaskano bisy i znów przez kilkanaście minut trwała kolorowa, radosna impreza, którą prowadził znany i lubiany Jerzy Skoczylas. Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie dziękuje za tak profesjonalną konferansjerkę!

Czas świętować dalej!

Oczywiście, to nie koniec obchodów senioralnego święta. W ich harmonogramie znajduje się bowiem prawie 2 – kulturalnych, zdrowotnych, sportowych, muzycznych. Wrocławscy seniorzy będą świętować jeszcze prawie miesiąc!

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X