Strona głównaPasjeWybór zwierzaka odzwierciedla osobowość

Wybór zwierzaka odzwierciedla osobowość

To, jakiego zwierzaka chcesz mieć w domu może odzwierciedlać osobowość. To nie wszystko - może mieć związek z poziomem IQ. Z badań wynika, że posiadacze kotów przeciętnie mają wyższy iloraz inteligencji od właścicieli psów.
Wybór zwierzaka odzwierciedla osobowość [© V&P Photo Studio - Fotolia.com] i pozostają najpopularniejszymi zwierzakami domowymi i - jak się okazuje - sympatia do nich jest związana z osobowością. Uczeni z Carroll University w Wisconsin pokazują, że ludzie lubiący koty i psy znacznie się od siebie różnią.

Zbadano cechy osobowości 600 osób - ich charakterystyka odpowiadała naturze ich ulubionych . Właściciele psów okazali się być zwykle bardziej energiczni i towarzyscy, a także częściej respektowali przepisy; właściciele kotów zaś częściej byli introwertykami i mieli otwarty umysł.

Testy wykazały też, że miłośnicy kotów odznaczają się statystycznie wyższym IQ od osób preferujących psy.

Różnice w temperamencie mogą być związane z odmiennymi potrzebami wspomnianych zwierząt. Psy wydają się być żywsze, zawsze chce iść na spacer i poznać nowych przyjaciół. Dlatego właściciele psa są wręcz zmuszeni wychodzić z domu i nawiązywać kontakty z innymi właścicielami psów, gdy ich zwierzaki się bawią.

Koty zwykle chętnie pozostają w domu we własnym towarzystwie, więc i ich właściciele częściej wybierają wypoczynek w domu i np. lub oglądanie , zamiast interakcji z innymi ludźmi.

Z badań wynika też, że miłośników psów jest o wiele więcej niż miłośników kotów.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 13:55:45, 08-07-2014 anada

  Raczej tendencyjny. Jeszcze istnieją ludzie wybierający rybki, wszelkiego rodzaju ptaki, gryzonie, gady.
  Ciekawe, jakimi oni są typami.
  A ludzie, którzy mają dwa psy i dwa koty? To introwertycy i ekstrawertycy w jednym, czy po połowie?
 • 17:44:17, 08-07-2014 Irenka 26

  Moim zdaniem zwierzęta i inni nasi ulubieńcy-mam papużki faliste-mają własną osobowość i bynajmniej świadomie użyłam słowa-OSOBOWOŚĆ! Każde z moich zwierząt -dożywające sędziwego wieku w naszym domu-było inne, każde traktowane było z miłością i jednakowo! Różnice były zaledwie gatunkowe-co do reszty-cała miłość, zaangażowanie, poświęcany im czas....były takie same! A mimo tego każde odznaczało się innym charakterem i bynajmniej żadne nie upodobniło się do któregokolwiek z domowników! Nie upodobniły się również do siebie, chociaż był taki okres w moim życiu, gdy w symbiozie żyły razem-pies, kotek, papużka, świnka morska! Dlatego twierdzenie że ukochane zwierzę upodabnia się do właściciela uważam za mocno '' na wyrost''....Moje doświadczenia wskazują na coś zupełnie innego!
  ... zobacz więcej
 • 12:26:57, 22-03-2018 boudi

  Każde moje zwierzę miało swoją osobowość, mogę to potwierdzić. Dlatego zgadzam się, że chociaż to prawda, że zazwyczaj wybieramy zwierzęta, które są do nas jakoś podobne, to jednak każde z nich jest inne i wyjątkowe.
 • 12:51:47, 22-03-2018 Arti

  Cytat:
  boudi
  Każde moje zwierzę miało swoją osobowość, mogę to potwierdzić. Dlatego zgadzam się, że chociaż to prawda, że zazwyczaj wybieramy zwierzęta, które są do nas jakoś podobne, to jednak każde z nich jest inne i wyjątkowe.

  Na podstawie wyboru zwierzaka można określić osobowość człowieka hmm
  Cytat:
  Z badań wynika, że posiadacze kotów przeciętnie mają wyższy iloraz inteligencji od właścicieli psów.

  ciekawe

  Cytat:
  Właściciele psów okazali się być zwykle bardziej energiczni i towarzyscy, a także częściej respektowali przepisy; właściciele kotów zaś częściej byli introwertykami i mieli otwarty umysł.

  mam psa i miałam kota

  uważam, że łatwiej dogadać się z psem niż z kotem
  choć bardzo lubię mruczankę kocią lecz łażenie po meblach mnie wkurza
  ... zobacz więcej
 • 15:38:51, 22-03-2018 Lila

  Psy, koty i koń....jakąż można mieć osobowość?
 • 15:42:26, 22-03-2018 Arti

  Cytat:
  Lila
  Psy, koty i koń....jakąż można mieć osobowość?

  złożoną
 • 14:54:50, 12-09-2018 oliku

  Otóż to. Tak naprawdę nigdy tego nie wiemy.
 • 12:19:49, 23-10-2018 toxi15

  Moim zdaniem zdecydowanie większą osobowość ma pies od kota. Miałem w swoim życiu przynajmniej 10 kotów i tyleż samo psów i tylko w przypadku dwóch kotów dało się wyczuć charakter
 • 13:55:33, 25-10-2018 weronikadecz

  Ja mam dwa kocury i są naprawdę zupełnie inne! Więc chyba mają jakieś personalia. Jeden chodzi swoimi drogami cały czas, potrafi nie przychodzić do domu i przez tydzień. Jest aktywny, wplątuje się w jakieś bujki i ogólnie jest łobuzem Drugi jest spokojnym domatorem, niechętnym do zabawy, ale za to na głaskanie i kolana zawsze wskakuje. Zupełnie inne kocury, już lekko starawe, chyba dobrze je znam...
 • 13:56:16, 09-10-2019 oliku

  Nie wiem, czy ta sprawa wygląda tak prosto.

Strony : 1 2 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • EWST.pl
 • Hospicja.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Oferty pracy