Strona głównaPasje17 lutego - Światowy Dzień Kota

17 lutego - Światowy Dzień Kota

Co roku 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Celem święta jest uwydatnienie znaczenie kotów w życiu człowieka. W naszym kraju po raz pierwszy obchodzono je 2006 roku.
17 lutego - Światowy Dzień Kota [fot. collage Senior.pl] są dość powszechnymi mieszkańcami polskich domów. Szacuje się, że w co trzecim gospodarstwie domowym jest kot - ich liczba przewyższa liczbę psów.

W Dniu Kota często odbywają się wystawy tych zwierząt, a także akcje mające na celu materialne wsparcie opiekujących się nimi organizacji i schronisk.

Święto to ma na celu przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt i wolno żyjącym. Przyczynia się ono do integracji miłośników kotów. Zarówno hodowcy kotów rasowych, jak i miłośnicy kotów domowych wspólnie propagują szacunek dla kotów. jest okazją do zawrócenia uwagi, że od wieków czworonogi te towarzyszą ludziom, i że ludzie są za nie odpowiedzialni.

Święto jest też okazją do konkursów i „chwalenia się" swoimi pupilami. Na świecie jest ponad 100 kocich ras, ale miłośnicy tych zwierzaków twierdzą, że bez względu na rasową przynależność każdy osobnik to oryginalne, charakterne kocie indywiduum...

Mimo nazwy, Światowy nie jest obchodzony dziś na całym świecie. Amerykanie świętują 29 października, Rosjanie - 1 marca, zaś Brytyjczycy 8 sierpnia. 17 lutego koty są honorowane we Włoszech i w Polsce.

Jak wiadomo koty są królami (a może nawet właścicielami) Internetu. Oto 10 kocich sław w wirtualnym świecie.
Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy