Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Jak zadbać o starzejącego się zwierzaka. Osiem ważnych zasad

© Castenoid - Fotolia.comNasze zwierzaki także doświadczają procesu starzenia się i - podobnie jak ludzie - muszą zmierzyć się z określonymi problemami zdrowotnymi. Właściciele psów i kotów mogą im ułatwić ten okres i sprawić, że nie będzie tak uciążliwy. Warto po prostu zaczerpnąć informacji i przestrzegać pewnych zasad. Przejrzyj tych osiem wskazówek.

więcej »

Dzień Psa - Dzień Przyjaciela

©  tonda55 - Fotolia.comDzień Psa to stosunkowo nowe święto. W 2007 roku zostało "wymyślone" przez redakcję czasopisma „Przyjaciel Pies”. Data 1 lipca nie jest przypadkowa - to właśnie teraz zaczyna się okres, w którym wyrzucanych jest wiele psów, choćby dlatego że stanowią przeszkodę w wakacyjnych planach.

więcej »

Pies dla seniora - jaka rasa najlepsza?

fot. collage Senior.plRasa psa może mieć znaczenie dla potencjalnego właściciela ze względu na pewne różnice w poziomie energii reprezentowanej przez określone czworonogi. Poza tym znaczenie mają inne czynniki. Przykładowo, nie powinien mieć doga, ktoś, kto mieszka w kawalerce, ani opiekować się śliniącym się buldogiem osoba cierpiąca na alergię.

więcej »

Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2015

fot. Parada Seniorów20 czerwca w Warszawie odbędzie się Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2015. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie wielkiego potencjału społeczności wchodzącej w swoje szóste, siódme czy kolejne dekady życia, a także tych wszystkich, którzy w bliskiej lub dalszej przyszłości zetkną się z wyzwaniami starzenia.

więcej »

Światowy Dzień Kota 2015

© lexuss - Fotolia.comW starożytnym Egipcie koty codziennie miały swoje święto. Obecnie Światowy Dzień Kota obchodzi się w Polsce 17 lutego. Skąd właśnie ta data? Dokładnie nie wiadomo, okoliczności ustanowienia tego święta są owiane tajemnicą. Idea uczczenia kotów specjalnym świętem w czasach współczesnych powstała najprawdopodobniej we Włoszech. Koty ze wszystkich miast świata najbardziej upodobały sobie bowiem Rzym. W ruinach Koloseum i w wąskich uliczkach Wiecznego Miasta mieszka niezliczona ilość tych zwierząt.

więcej »

Aleksander Doba Podróżnikiem Roku National Geografic!

fot. aleksanderdoba.plAleksander Doba - 68-latek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej zdobył tytuł National Geographic - Adventurer of the Year. Polskiego podróżnika wybrali internauci z całego świata.

więcej »

Podczas świąt na zwierzęta czyha wiele niebezpieczeństw. Ochroń swojego pupila

© liliya kulianionak - Fotolia.com W okresie Bożego Narodzenia trzeba zadbać o to, by bezpiecznie przeżyli także je nasi czworonożni pupile. Okazuje się, że czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Zobacz, jak ochronić zwierzaki.

więcej »

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce? Seniorzy potwierdzają!

fot. Głos SenioraPrzekroczenie granicy wieku 60+ nie musi wiązać się z odłożeniem swoich pasji na bok i utratą pomysłu na siebie – wręcz przeciwnie! Co można robić na emeryturze? Być pszczelarzem, jeździć na rolkach, uprawiać jogę biegać, pielęgnować konie, być DJ’em czy tańczyć? Potencjał osób dojrzałych odkrywa III edycja ogólnopolskiego projektu „Głos Seniora”.

więcej »

„W filmie cały utwór organizują zdjęcia” - wywiad z Romanem Dobrzyńskim

Roman Dobrzyński, fot. Wrocławskie Centrum SenioraMyślę, że nie ma na świecie rzeczy ciekawych i nieciekawych. Nie ma tematów złych ani dobrych. Wszystko zależy od tego, jak się je przedstawi - mówi Roman Dobrzyński - podróżnik, pisarz i filmowiec, miłośnik języka esperanto.

więcej »

Wyjątkowi ludzie, wyjątkowe osiedle

Wrocław Nadodrze, fot. DPKwartały ponad stuletnich kamienic. Zamiast supermarketów i centrów usługowo-handlowych - sklepiki, kawiarenki, rodzinne zakłady. Relacje między ludźmi tak bliskie i specyficzne jak w czasach powojennych. Dopiero pędzące ulicami samochody przypominają, że to centrum dużego miasta, XXI wiek. Wrocławskie Nadodrze.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy