Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Wolontariat to fenomen naszych czasów

© Mitarart - Fotolia.comBadania pokazują, że społeczne zaangażowanie Polaków jest kiepskie, a w śród seniorów wypada wyjątkowo marnie. Czy seniorzy nie są zaangażowani, bo nikt ich o to nie prosi, czy może nie ma dla nich stosownej oferty?- na te i inne pytania dotyczące działań wolontariackich seniorów odpowiada dr Walentyna Wnuk.

więcej »

Zostań Miss po 50-tce

fot. Miss po 50ceRozpoczeła się pierwsza edycja niezwykłego konkursu piękności. Tytułem „Miss po 50ce”, zostaną uhonoroane panie, które pomimo przekroczenia progu pięćdziesiątego roku życia, nadal pozostają piękne w wielu wymiarach. Doceniona zostanie ich życiowa aktywność, pasje, marzenia czy odniesione sukcesy.

więcej »

Adoptuj zwierzaka. Adoptuj przyjaciela

© Budimir Jevtic - Fotolia.comNieważne w jakim wieku jest osoba adoptująca zwierzaka. Nieważne o jakiej rasie zwierzęcia mowa. Istotne są tylko indywidualne cechy, a mądrze dokonany wybór pozytywnie wpływa nie tylko na zwierzę, ale także na jego nowego pana. A raczej przyjaciela - przekonuje Marcin Wierzba, wrocławski zoopsycholog.

więcej »

Seniorzy w Soczi - niezwykła pasja sportowa w dojrzałym wieku

fot. collage Senior.plProfesjonalne uprawianie sportu wymaga imponującej siły, zręczności, wytrzymałości. Stąd najlepsi zawodnicy są zwykle w młodym wieku, a sportowiec po trzydziestce to w wielu dziedzinach wręcz emeryt. Nie zawsze jednak sprawy tak właśnie się mają. Okazuje się, że pasja nierzadko wygrywa z upływem czasu. Przykładem mogą być dojrzali sportowcy z Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

więcej »

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014. Olimpijskie emocje już w piątek

fot. collage Senior.plJedni będą świętować i cieszyć się z wygranej. Drudzy poddadzą analizie swój występ, by za cztery lata ponownie zawalczyć o miejsca na podium. Mowa o sportowcach, którzy wezmą udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polskę reprezentować będzie 59 olimpijczyków. Wielu rodaków mocno ściska za nich kciuki i wierzy, że osiągną to, po co do Rosji jadą – złote medale.

więcej »

Aktywny senior - rozwiń pasje na emeryturze

© Alexey Klementiev - Fotolia.comW jesieni życia nie powinno zapominać się o możliwościach rozwoju i dokształcania się. Dzięki temu można efektywnie wykorzystać swój czas wolny.

więcej »

Tego o jabłkach nie wiedzieliście

© PETER LAKOMY - Fotolia.comTo jedne z najpopularniejszych owoców w naszym kraju. Są łatwo dostępne i stanowią składnik wielu powszechnie znanych i lubianych w Polsce dań. Wkrótce zaczną się zbiory, więc poniżej kilka ciekawych faktów, które - pomimo kariery jabłek na rodzimej ziemi - nie są powszechnie znane.

więcej »

Praca w ogrodzie promowana przez Michelle Obamę i królową Elżbietę II

© kazoka303030 - Fotolia.comTrudno znaleźć minusy pracy w ogrodzie. To efektywna forma aktywności fizycznej i pozwala na zaopatrzenie się w zdrowe, rosnące pod troskliwym okiem ogrodnika, warzywa i owoce. Ogrodnictwo promują m. in. Michelle Obama i królowa Elżbieta II.

więcej »

Koty - czego o nich nie wiemy

© Magdalena Kucova - Fotolia.comMiłośników kotów nie trzeba przekonywać do tych zwierząt, a ci, którzy mają do nich dystans, nie zmienią łatwo swych preferencji. Spontaniczna sympatia do określonych zwierzaków jest trudna do wyjaśnienia. Być może to splot określonych cech sprawia, że stajemy się właścicielami tych, a nie innych domowych pupilów? Poznaj niestandardową kocią charakterystykę. Poniżej kilka faktów na temat kotów, o których możesz nie wiedzieć.

więcej »

1 lipca - Dzień Psa

© raywoo - Fotolia.com1 lipca obchodzimy Dzień Psa - święto ustanowione w 2007 roku przez redakcję magazynu „Przyjaciel Pies" oraz użytkowników portalu pies.pl

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy