Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Światowy Dzień Kota - kocie gwiazdy

© mario beauregard - Fotolia.comTe piękne zwierzęta są uwielbiane przez część ludzkości i darzone niechęcią - a co najmniej trzymane na dystans przez resztę świata. Kot nie pozostawia nikogo obojętnym. I zawsze gra pierwsze skrzypce. Nic dziwnego, że koty inspirują twórców i towarzyszą wielkim tego świata.

więcej »

Historia bożonarodzeniowych roślin

© Andreas P - Fotolia.comIstnieje świąteczne jedzenie, napoje, czy muzyka. Ale można też mówić o bożonarodzeniowych roślinach - dopełniają gwiazdkową atmosferę stanowiąc niezbywalny akcent domowych i ulicznych dekoracji.

więcej »

4 października - Światowy Dzień Zwierząt

© jonnysek - Fotolia.comDziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Święto powołano we Florencji w 1931 roku na zjeździe ekologów. Obchody Dnia mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom, że zwierzęta są żywymi istotami i mają swoje prawa. Ich organizatorzy chcą wpłynąć na postawy ludzi i uwrażliwić społeczeństwa na problem złego traktowania zwierząt.

więcej »

Kiedy pasja może stać się biznesem

© Simone van den Berg - Fotolia.comPraca zbyt często kojarzy się negatywnie - z przykrym obowiązkiem wykonywania powtarzalnych czynności, koniecznością poświęcenia znacznej ilości czasu na rzeczy, których nie lubimy lub które nas nudzą. Nie musi tak być. Szczególnie w przypadku osób oddanych swojej pasji - czasem hobby można przedzierzgnąć w intratne zajęcie.

więcej »

Jak znaleźć czas dla siebie

© jean-marc - Fotolia.comPraca i codzienne obowiązki wydają się wypełniać cały dzień. W efekcie znalezienie czasu na rozwój hobby czy po prostu oddanie się prostej przyjemności czytania lub długiej, aromatycznej kąpieli, bywa prawdziwym wyzwaniem. Z drugiej strony, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak łatwo tracimy czas na aktywności, którym świadomie nie poświęcilibyśmy zbyt wielu chwil.

więcej »

Wolontariat osób starszych

© Yuri Arcurs - Fotolia.comW krajach zachodnich wolontariat osób dojrzałych i starszych jest bardzo popularny, ale i w Polsce w ostatnich latach zwiększa się ilość inicjatyw tego rodzaju. Wolontariat staje się hobby seniorów - może być pasją, która ma wpływ na rozwój osobisty, umożliwia utrzymanie wysokiej aktywności towarzyskiej i daje satysfakcję z niesienia pomocy innym.

więcej »

Hobby dla każdego

©  Thomas Perkins - Fotolia.comHobby, które nie wymaga wychodzenia z domu i wielkich nakładów finansowych - czy to możliwe? Oczywiście. Wystarczy rozejrzeć się dokoła, a okaże się, że rzeczy codziennego użytku mogą stać się materiałem dla interesujących odkryć własnego talentu, źródłem satysfakcji z posiadania pasji i nabywania nowych umiejętności.

więcej »

10 powodów, dla których pływanie powinno stać się hobby

fot. GGIm dłużej pozostaje się aktywnym fizycznie, tym dłużej można prowadzić przyjemne i produktywne życie. Intensywne ćwiczenia mogą mieć szkodliwy wpływ na kości, stawy i mięśnie u osób po pięćdziesiątce, dlatego pływanie jest idealnym sposobem dla seniorów na zachowanie formy i dobrego samopoczucia. Z tego powodu powinno stać się ich hobby.

więcej »

Album kresowy - historia jak z filmu

Album Kresowy, fot. Izabela Sitz-AbramowiczZ jednej strony historia ta obejmuje zaledwie kilka miesięcy, z drugiej zaś sięga ponad 100 lat wstecz. Z jednej mówi o młodej kobiecie z pasją, z drugiej o wielu pokoleniach jednej rodziny. Przeszłość i teraźniejszość łączą się w niej, tworząc bogato ilustrowaną, wzruszającą opowieść...

więcej »

Warto mieć pasję. Ale jaką?

© Lisa F. Young - Fotolia.comWielu ludzi nie może doczekać się emerytury postrzegając pracę jako kierat, który zajmuje znaczną część dnia. Niektórzy mają po prostu dość i pragną większej ilości czasu na odpoczynek, inni przed przejściem na świadczenie planują, co będą mogli nadrobić, do jakich zajęć wrócić, w co nowego się zaangażować. Są bowiem tacy, którzy muszą skanalizować gdzieś rozpierającą ich energię. Bez względu na osobowość jednak dobrze mieć pasję. Na emeryturze przydaje się szczególnie, bo łagodzi chaos związany z nową sytuacją i daje radość.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy