Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Opisz własną historię

© Sebastian Duda - Fotolia.comTo ostatnio dość modne w USA i krajach zachodnich, i nie ma powodu, dla którego nie mogłoby być interesujące dla polskich seniorów. Pisanie daje radość, może mieć efekt terapeutyczny, a wreszcie, to po prostu ciekawe przedsięwzięcie. Redaktorzy AARP radzą, jak się do tego zabrać.

więcej »

Tradycyjne potrawy mogą podtrzymać europejskie kultury

© Barbara Dudzińska - Fotolia.comBritish Nutrition Foundation (BNF) opublikowała raport na temat tradycyjnych potraw europejskich, do którego dołączono także przepisy. Praca stanowi część finansowanego ze środków unijnych projektu EUROFIR (Sieć zasobów informacyjnych na temat potraw europejskich), którego celem jest opracowanie źródła pełnej informacji na temat potraw. Prezentowane dane stanowić będą przegląd potraw spożywanych w całej Europie.

więcej »

Kreatywność a wiek - czy istnieje maksimum rozwojowe?

© nyul - Fotolia.comJak to się dzieje, że niektórzy ludzie potrafią pozostać kreatywni nawet w dziewiątej, a czasem i dziesiątej dekadzie swojego życia? Grandma Moses, słynna amerykańska malarka, żyła 100 lat i była aktywna aż do końca. Zresztą, istnieje wiele innych znaczących przykładów.

więcej »

Trzy dekady budowali jacht, by na emeryturze zwiedzać świat

© VitaminFT - Fotolia.comOto siła marzeń. Para emerytów z Dolnego Śląska przez 29 lat budowała jacht, którym zamierza przepłynąć na emeryturze cały świat.

więcej »

Jak dobierać rośliny w mieszkaniu?

© Colette - Fotolia.comRośliny nie tylko doskonale zdobią pomieszczenia, lecz również wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Ich piękno daje radość naszym zmysłom, a zajmowanie się nimi niweluje stres i pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o troskach. Rośliny zwiększają wilgotność powietrza, odfiltrowują kurz, który osiada na liściach oraz przez cały dzień produkują tlen. Warto więc, by zieleń na stałe zagościła w naszych mieszkaniach.

więcej »

Wczoraj i dziś przydomowych ogrodów

© Simone van den Berg - Fotolia.comJaki będzie ogród przyszłości? Na pytanie to stara się odpowiedzieć firma Husqvarna, która wraz z agencją prognozowania trendów The Future Laboratory opracowałą raport na temat ewolucji ogrodnictwa w XXI w. Uwzględnia on aktualne trendy w ogrodnictwie, ocenia wpływ nowoczesnych technologii na jego rozwój w przyszłych latach oraz pokazuje, jak zmieniają się ludzkie nawyki związane z pielęgnacją ogrodu.

więcej »

Czworonożny przyjaciel seniora

© Sue McDonald - Fotolia.comPosiadanie zwierzaka bez wątpienia niesie ze sobą wiele korzyści. Naukowcy udowodnili, że opieka nad zwierzęciem dostarcza licznych profitów, być może warto zastanowić się nad przygarnięciem jakiegoś pupila, bądź sprezentowaniem czworonoga przyjacielowi.

więcej »

Jestem na emeryturze i... nudzę się

© Kokhanchikov - Fotolia.com„Oczekiwałem, że na emeryturze będę się czuł wspaniale, ale przez większość czasu jest mi po prostu smutno. Brakuje mi pracy, a większość znajomych, to osoby, które poznałem w biurze właśnie i teraz rzadko się widujemy. Moja żona mówi, żebym się zrelaksował i cieszył wolnym czasem, ale jakoś nie umiem tego zrobić. Co ze mną nie tak?” Oto jedna z typowych wypowiedzi świeżo upieczonych emerytów. Jak sobie pomóc?

więcej »

Rozrywki nie obciążające kieszeni

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNie należymy do najbogatszych narodów. Na szczególnie niskie przychody narzekają osoby przebywające na emeryturze, bądź rencie. Zresztą, także ci, którzy mają trochę więcej, chętnie szukają oszczędności, głównie w sferze, która do przeżycia nie jest niezbędna – w rozrywce.

więcej »

Nordic Walking - spacer inny niż wszystkie

©  Patrizia Tilly - Fotolia.comLetni, ciepły dzień w nadmorskim kurorcie. Brzegiem morza spacerują tłumy wczasowiczów w różnym wieku. Wśród nich ci, którzy – zamiast pociągać jedną nogę za drugą - maszerują żwawym krokiem podpierając się kijkami. Wygląda na to, że nordic walking stał się jednym z ulubionych sportów polskich - i nie tylko polskich - seniorów. Dlaczego właśnie ich?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy