Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Kreatywność a wiek - czy istnieje maksimum rozwojowe?

© nyul - Fotolia.comJak to się dzieje, że niektórzy ludzie potrafią pozostać kreatywni nawet w dziewiątej, a czasem i dziesiątej dekadzie swojego życia? Grandma Moses, słynna amerykańska malarka, żyła 100 lat i była aktywna aż do końca. Zresztą, istnieje wiele innych znaczących przykładów.

więcej »

Trzy dekady budowali jacht, by na emeryturze zwiedzać świat

© VitaminFT - Fotolia.comOto siła marzeń. Para emerytów z Dolnego Śląska przez 29 lat budowała jacht, którym zamierza przepłynąć na emeryturze cały świat.

więcej »

Jak dobierać rośliny w mieszkaniu?

© Colette - Fotolia.comRośliny nie tylko doskonale zdobią pomieszczenia, lecz również wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Ich piękno daje radość naszym zmysłom, a zajmowanie się nimi niweluje stres i pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o troskach. Rośliny zwiększają wilgotność powietrza, odfiltrowują kurz, który osiada na liściach oraz przez cały dzień produkują tlen. Warto więc, by zieleń na stałe zagościła w naszych mieszkaniach.

więcej »

Wczoraj i dziś przydomowych ogrodów

© Simone van den Berg - Fotolia.comJaki będzie ogród przyszłości? Na pytanie to stara się odpowiedzieć firma Husqvarna, która wraz z agencją prognozowania trendów The Future Laboratory opracowałą raport na temat ewolucji ogrodnictwa w XXI w. Uwzględnia on aktualne trendy w ogrodnictwie, ocenia wpływ nowoczesnych technologii na jego rozwój w przyszłych latach oraz pokazuje, jak zmieniają się ludzkie nawyki związane z pielęgnacją ogrodu.

więcej »

Czworonożny przyjaciel seniora

© Sue McDonald - Fotolia.comPosiadanie zwierzaka bez wątpienia niesie ze sobą wiele korzyści. Naukowcy udowodnili, że opieka nad zwierzęciem dostarcza licznych profitów, być może warto zastanowić się nad przygarnięciem jakiegoś pupila, bądź sprezentowaniem czworonoga przyjacielowi.

więcej »

Jestem na emeryturze i... nudzę się

© Kokhanchikov - Fotolia.com„Oczekiwałem, że na emeryturze będę się czuł wspaniale, ale przez większość czasu jest mi po prostu smutno. Brakuje mi pracy, a większość znajomych, to osoby, które poznałem w biurze właśnie i teraz rzadko się widujemy. Moja żona mówi, żebym się zrelaksował i cieszył wolnym czasem, ale jakoś nie umiem tego zrobić. Co ze mną nie tak?” Oto jedna z typowych wypowiedzi świeżo upieczonych emerytów. Jak sobie pomóc?

więcej »

Rozrywki nie obciążające kieszeni

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNie należymy do najbogatszych narodów. Na szczególnie niskie przychody narzekają osoby przebywające na emeryturze, bądź rencie. Zresztą, także ci, którzy mają trochę więcej, chętnie szukają oszczędności, głównie w sferze, która do przeżycia nie jest niezbędna – w rozrywce.

więcej »

Nordic Walking - spacer inny niż wszystkie

©  Patrizia Tilly - Fotolia.comLetni, ciepły dzień w nadmorskim kurorcie. Brzegiem morza spacerują tłumy wczasowiczów w różnym wieku. Wśród nich ci, którzy – zamiast pociągać jedną nogę za drugą - maszerują żwawym krokiem podpierając się kijkami. Wygląda na to, że nordic walking stał się jednym z ulubionych sportów polskich - i nie tylko polskich - seniorów. Dlaczego właśnie ich?

więcej »

Zadbaj o swojego pupila

© Diana Taliun - Fotolia.comCo druga badana osoba posiada psa. Kota jako zwierzę domowe posiada za to, co piąta osoba, spędzając z nim średnio godzinę dziennie na zabawie, karmiąc gotową karmą dla kotów. Zarówno w przypadku właścicieli psów jak i kotów, najpopularniejsze są zwierzęta nierasowe. Niemal co drugi właściciel psa posiada mieszańca, a aż dwóch na trzech właścicieli ma kota tzw. dachowca. Właściciele obu gatunków zwierząt dokarmiają swoje zwierzęta, podając zarówno gotowe przysmaki jak i resztki ze stołu. Takie zachowanie deklaruje ponad połowa właścicieli psów i kotów, co wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Royal Canin, w ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów”.

więcej »

Scrapbooking i embossing - sposoby na nudę

© Anyka - Fotolia.comDawniej niemal każda szanująca się pani domu mogła pochwalić się imponującą kolekcją własnoręcznie wydzierganych serwetek, ozdobionej haftem lub monogramem pościeli i chusteczek do nosa. Mimo, że popularność tego typu robótek nieco spadła, odżywają nowe, bardzo interesujące techniki zdobienia przedmiotów codziennego użytku lub po prostu dekoracji dla domu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Hospicja.pl Oferty pracy