Strona głównaPasjeKurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać

Kurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać

Mam psa - chcę pomagać -pod takim hasłem zorganizowane zostaną w Poznaniu dwudniowe warsztaty z dogoterapii. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 października 2007. Będzie to niepowtarzalna szansa dla osób zainteresowanych terapią z udziałem psów na zdobycie nowej wiedzy i kontakt ze specjalistami w tej dziedzinie. Głównym celem kursu jest ukazanie, jak trudnym, ciężkim i odpowiedzialnym zajęciem jest pomaganie chorym poprzez kontakt z psem.
Kurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać [© masashi09 - Fotolia.com] Zajęcia obejmować będą podstawy dogoterapii i kierowane są do wszystkich zainteresowanych: wolontariuszy, osób pracujących z dziećmi, właścicieli psów.

Wykłady trwać będą przez dwa dni (sobota i niedziela), od rana do wieczora. Ponieważ kurs ma charakter teoretyczny można w nim uczestniczyć bez własnego psa. Z uwagi na możliwości lokalowe liczba uczestników jest ograniczona.

Dzień pierwszy - mam psa
pies, jako narzędzie w dogoterapii
- pies i podstawowa instrukcja obsługi
- selekcja, szkolenie i egzaminowanie psów terapeutycznych
- pies terapeuta - praca na co dzień
- najczęstsze problemy w dogoterapii
- pies w nowoczesnym społeczeństwie

Dzień drugi - chcę pomagać
podstawy terapii ze zwierzętami
- dogoterapia - podstawowe zagadnienia
- praca z dziećmi i dorosłymi z upośledzeniem intelektualnym
- terapia z udziałem psa - AAA, AAT (Animal Assisted Activities & Animal Assisted Therapy- Zajęcia z udziałem zwierząt i Terapia z udziałem zwierząt)
- organizacja i bezpieczeństwo zajęć z psami
- wolontariat oraz praca w fundacji

Każdy uczestnik kursu otrzyma komplet materiałów szkoleniowych oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Kurs nie uprawnia do samodzielnego prowadzenia zajęć z zakresu dogoterapii. Spotkanie ma uświadomić wszystkim zainteresowanym, jak trudnym, ciężkim i odpowiedzialnym zajęciem jest terapia z udziałem zwierząt. Kurs umożliwia zdobycie cennej wiedzy oraz nawiązanie kontaktów niezbędnych do dalszego rozwoju w tym zakresie.

Do prowadzenia zajęć z dziećmi niezbędne jest wykształcenie pedagogiczne. Jeśli chodzi o terapię i rehabilitację - konieczne jest wykształcenie medyczne. Należy również posiadać dodatkowe kwalifikacje związane np. z wiedzą o psie, szkoleniem psów i warunkach jakie muszą spełniać. Kurs jest więc wprowadzeniem do dogoterapii i ma na celu przekazanie podstawowych informacji.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 08:23:23, 16-10-2007 Alsko

    Tarninko, rację masz!!!
    Starość (niedołężna) jest najmniej udaną "porą roku" życia.
    Dlatego tak mi się podoba to, co robią Japończycy. Integrują. Starość z młodością w takich domach.

Strony : 1 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Oferty pracy