Strona głównaPasjeMiss i Mister po 70 - tce

Miss i Mister po 70 - tce

Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku to impreza, którą już po raz piąty organizuje Polski Komitet Pomocy Społecznej w Tczewie. W konkursie mogą uczestniczyć seniorzy powyżej 70 – tego roku życia. Najstarszy finalista tegorocznej edycji ma 88 lat, najmłodszy 70.
Wszyscy uczestnicy konkursu znają się ze spotkań w Cafe Senior, łączy ich także wspólna nauka języków obcych, udział w imprezach i wycieczkach. Seniorzy, których do wyjścia z domu często namówiła rodzina, chodzą do teatru, kina oraz dbają o kondycję fizyczną.

Uczestnikom spotkań obce przestają być osiągnięcia techniki, mają oni możliwość nauczenia się obsługi komputera, telefony komórkowe, dyktafony i bankomaty również nie mają przed seniorami tajemnic.

Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku to impreza do, do której przygotowania rozpoczęto już w połowie listopada. Uczestnicy przedsięwzięcia samodzielnie projektują i szyją stroje, przygotowują się do występu przed jury i publicznością. Nad przebiegiem ich działań czuwają fryzjerzy, instruktorzy tańca i styliści.

W tym roku hasło przewodnie konkursu to "Z seniorem dookoła świata", uczestnicy podzielni na grupy przygotowują prezentacje poszczególnych kontynentów.

Konkurs zakończy się uroczystą gala a jury wyłoni zwycięską parę. Co roku nagradzany jest wysiłek wszystkich zaangażowanych w przygotowania, uczestnicy poprzednich edycji otrzymali m.in.: abonament gazetowy, węgiel na zimę, karnet na basen.

Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku to okazja do dobrej zabawy, ale także sposób na przełamanie stereotypów. Dzięki konkursowi wszyscy mogą się przekonać, że seniorzy to ludzi pełni energii i chęci do życia.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Oferty pracy