Strona głównaPasje„Od widowni do sceny" - jak sukienki łączą pokolenia

„Od widowni do sceny" - jak sukienki łączą pokolenia

25. lutego odbył się kolejny etap projektu „Od widowni do sceny", którego celem jest integracja społeczno-kulturowa dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania przy ul. Lekcyjnej 29, z seniorami z Wrocławskiego Centrum Seniora.
„Od widowni do sceny" - jak sukienki łączą pokolenia [fot. Wrocławskie Centrum Seniora] W trakcie wtorkowego spotkania dzieci z seniorami, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora tworzone były kostiumy do spektaklu, pod przewodnictwem pani Ewy Landsberg i Kazimiery Ochlik. Seniorki z grupy „Rekonstrukcje sukien dawnych" przywitały dzieci słodkim poczęstunkiem i życzliwą opowieścią o swoich dotychczasowych działaniach.

Pani Ewa Landsberg, w ramach integracji międzypokoleniowej, zaprezentowała dzieciom nowatorski charakter grupy, wyrażając zdanie o seniorkach w następujących słowach: „...mamy po 18 lat i 40 lat doświadczenia". Po zapoznaniu się z dziećmi dokonały doboru kostiumów według odtwarzanych przez nich ról. Nastąpiła przymiarka i dopracowywanie strojów, głównie przez żeńską część grupy.

Panie zaproponowały dziewczynkom dwie wersje , podkreślając fakt, iż samo zakładanie sukien nie jest prostą sprawą i zajmuje trochę czasu... Przy okazji miała również miejsce mała lekcja odpowiedniego poruszania się w sukniach, co tak naprawdę nie jest łatwe i wymaga wielu ćwiczeń. Dziewczyny przechadzały się z wdziękiem, w wytworny sposób, a chłopcy bili im brawo. Spotkanie zakończyło się w radosnej atmosferze i zadowoleniu, zarówno ze strony dzieci, jak i seniorek.

Projekt realizowany jest przez słuchaczy 3 roku Kolegium Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu. Do udziału w realizacji projektu zaproszeni zostali seniorzy z organizacji działających we Wrocławskim Centrum Seniora: członkowie grupy O-CAL-eni oraz sekcji „Rekonstrukcji sukien dawnych".

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy