Strona głównaPasje90-latkowie w biegu na 60 metrów

90-latkowie w biegu na 60 metrów

Dwaj ponad dziewięćdziesięcioletni mężczyźni udowodnili, że sprawność fizyczna nie musi być domeną młodych - wzięli udział w Europejskich Mistrzostwach Lekkoatletycznych Weteranów.
90-latkowie w biegu na 60 metrów [© termis1983 - Fotolia.com] Emiel Pauwels, 94-latek z Belgii i Ilmari Koppinen, 95-latek z Finlandii, zostali uchwyceni przez operatorów podczas Europejskich Mistrzostwach Lekkoatletycznych Weteranów 2013, które odbyły się w San Sebastian w Hiszpanii. Staruszkowie ścigali się w 60-metrowym sprincie.

Film, który trafił na YouTube, przedstawia z udziałem na trzecim torze pana Koppinena, na czwartym - Pauwelsa. Jakkolwiek początkowo szybszy był pierwszy z wymienionych zawodników, ostatecznie to drugi został zwycięzcą.

Chociaż bieg wygrał młodszy o rok zawodnik, obaj ostatecznie zostali uhonorowani złotymi medalami. Pan Pauwels otrzymał najwyższą nagrodę w kategorii wiekowej 90 - 94 lata, podczas gdy Koppinen zdobył złoto w kategorii wieku powyżej 95 lat.

Bieg staruszków można obejrzeć na: YouTube.