Strona głównaPasjeJak trzymać kota z daleka od choinki

Jak trzymać kota z daleka od choinki

Jeśli masz kota, doskonale wiesz, że jest w stanie pozrzucać wszelkie elementy dekoracyjne - na komodach i szafkach trudno jest umieścić zdjęcia, pamiątkę z wakacji, czy kulę ze śniegiem w środku bez ryzyka ich zniszczenia przez twojego zwierzaka. Choinka ze bombkami i łańcuchami jest więc dla kociaka doskonałym miejsce zabaw, co oczywiście zwykle źle kończy się dla samej choinki...
fot. Myshun z PixabayKot i w jednym mieszkaniu to przepis na świąteczną katastrofę. Na szczęście, jest kilka sposobów na to, by zwierzak był bezpieczny, a bożonarodzeniowe drzewko cieszyło oko w grudniowym okresie.

Pozwól się przyzwyczaić. Jest szansa, że po kilku dniach „pobytu" choinki w domu zwierzak znudzi się nieco i nie będzie chciał eksplorować nasady gałęzi. Przwywieź drzewko wcześniej i nie ozdabiaj go od razu.

Zabezpiecz podłogę wokół drzewka. Najlepiej folią aluminiową, bo koty zazwyczaj nie lubią odczuwania folii na łapach i głośnego marszczenia się tego materiału. Można więc umieścić nieco folii u podstawy i przykryć jakimś ozdobnym materiałem.

Użyj nielubianego przez koty zapachu. Zwierzęta te nie przepadają za ostrą wonią, więc spryskanie drzewka i jego okolic sprayem o zapachu cytryny zniechęci czworonoga do wspinania się po choince.

Zastosuj „Christmas Tree Defender". W odpowiedzi na zapotrzebowanie właścicieli kotów wyprodukowano barierę, która powstrzymuje koty i małe zwierzęta domowe przed wspinaniem się na choinkę i niszczeniem ozdób, a także chroni inne rośliny doniczkowe. Przedmiot jest dostępny np. w sklepach internetowych.

Odpowiednio ustaw drzewko. Co oznazca, że powinno znajdować się z dala od mebli i wzelkich struktur, po których kot się przechadza. To zniechęci go do przeskakiwania na choinkę.

Dobrze umocuj choinkę. Upewnij się, że jest stabilna i nie przewróci się łatwo.

Może warto wybrać sztuczne drzewko? Niewielka sztuczna choinka może być równie ładną ozdobą, co żywa, a nie stanowi dużego zagrożenia dla kota - inaczej niż świerk czy jodła, ich igły mogą być niebezpieczne dla zwierzaków.

Na koniec kilka ciekawych (i zabawnych) sposobów, które zaproponował . Na ich stronie znajdziecie więcej pomysłów. Czy króryś z nich wydaje się Wam skuteczny?


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy