Strona głównaPasjeKraków: Zakończyły się IV Ogólnopolskie Senioralia

Kraków: Zakończyły się IV Ogólnopolskie Senioralia

15 września miasto należało do seniorów. Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Senioraliów przyciągnęła do Krakowa ponad 1000 osób z całej Polski. Wszyscy Ci ludzie udowodnili, że życie wcale nie kończy się po 60, a wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich pasji.
fot. Senioraliaod 4 lat są organizowane przez Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora. Głównym celem spotkań jest aktywizacja seniorów.

W tym roku kampania promująca wydarzenie zwrócona była w szczególności do osób niezrzeszonych w organizacjach seniorskich. Dla większości z nich IV Ogólnopolskie Senioralia stały się pretekstem do wyjścia z domu, poznania nowych ludzi i wspólnego spędzenia czasu.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim. Następnie ponad 1000 osób, w tym przedstawiciele 50 organizacji seniorskich, przeszło ulicami Krakowa do Kina Kijów, gdzie rozpoczęła się część wykładowa. Kolorowa parada seniorów to była doskonała okazja do pokazania, że osoby 60+ cieszą się życiem i potrafią z niego korzystać.

fot. SenioraliaW Kinie Kijów wszyscy seniorzy mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych badań, wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach oraz wysłuchać wykładów poświęconych zdrowiu, bezpieczeństwu, ekonomi oraz aktywizacji społecznej w lokalnych środowiskach. Każdy uczestnik mógł sprawdzić swój stan zdrowia, korzystając z przygotowanych badań przesiewowych i profilaktycznych, słuchu, wzroku oraz .

Część wykładowa również obfitowała w ciekawe wystąpienia. przekonała wszystkich, że istnieje lek na samotność, Marek Pilch udowodnił, że po 60 - tce można żyć aktywnie i wygrywać maratony, a kilkanaście Pań - laureatek konkursu Stylowa Seniorka - pokazały, że można być pięknym niezależnie od metryki.

fot. SenioraliaStowarzyszenie MANKO zadbało również o część rozrywkową - na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca "Małe Słowianki", który zainaugurował wydarzenie oraz Zespół „Prasłowianki”. Zwieńczeniem wydarzenia była międzypokoleniowa potańcówka integracyjna z Ambasadorką Głosu Seniora Wirginia Szmyt DJ-Wiką.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

PIĘĆ + DWA =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X