Strona głównaPasjeOtwarto stuletnią paczkę

Otwarto stuletnią paczkę

Nastąpił długo oczekiwany moment, stuletnia paczka z gminy Sel w Norwegii została otwarta po stu latach od zapakowania. Efekt jest jednak rozczarowujący.
Otwarto stuletnią paczkę Tajemnicza paczka przygotowana w 1912 roku została opatrzona napisem „można otworzyć w 2012 roku". Mieszkańcy małego miasta Otta w Norwegii nie mogli doczekać się uroczystości ujawnienia zawartości pakunku. Po 99 latach i 363 dniach pracownicy lokalnego otworzyli go, a wydarzenie na żywo transmitowała telewizja.

Zawartość paczki okazała się rozczarowująca, znajdowały się w niej listy z USA i informacje o kwestiach finansowych, dokumenty związane z upamiętnieniem bitwy o Kringen oraz kilka gazet.

Jak informuje norweska gazeta Verdens Gang, paczka była przechowywana w muzeum wraz z listem od niejakiego Johana Nygarda, ówczesnego burmistrza miasteczka, w którym autor prosi o przechowanie pakunku do 2012 roku.

Okoliczności powstania paczki i stuletni okres jej przetrzymywania rozpalił wyobraźnię muzealników i mieszkańców. Byli więc niepocieszeni, gdy enigmatyczny pakunek nie zawierał nieprzeciętnych skarbów...

Zobacz film z otwarcia paczki:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy