Strona głównaPasjeSeniorzy powinni mieć psy. Oto korzyści z posiadania czworonoga

Seniorzy powinni mieć psy. Oto korzyści z posiadania czworonoga

Uczeni z University of Missouri ustalili, że starsze osoby, które są właścicielami psów, czerpią korzyści z więzi, które tworzą ze swoimi czworonogami, ale też częściej spacerują. Regularne chadzanie z psem wiąże się z niższym wskaźnikiem masy ciała, mniejszą liczbą wizyt u lekarza i częstszymi ćwiczeniami.
Seniorzy powinni mieć psy. Oto korzyści
Eksperci zalecają, by tygodniowo poświęcać na umiarkowane ćwiczenia co najmniej 150 minut. Odkryto też, że w przypadku ludzi po sześćdziesiątce chodzenie jest najczęstszą formą aktywności fizycznej w czasie wolnym - może odbywać się we własnym tempie, nie powoduje dużego obciążenia i nie wymaga specjalnego sprzętu.

- Nasze badanie dotyczyło związków między posiadaniem psa i przywiązaniem do zwierzęcia oraz poziomem aktywności fizycznej i wynikami zdrowotnymi u osób starszych - mówi prof. Rebecca Johnson, współautor badań. - To badanie pokazuje związek między wyprowadzaniem a zdrowiem fizycznym - dodaje prof. Johnson.
Uzyskane wyniki pokazały, że posiadanie psa i spacerowanie z nim było związane z poprawą osób starszych - podkreśla prof. Johnson. - Takie odkrycia mogą być podstawą dla lekarzy do rekomendowania posiadania czworonogów. Adoptowanie psa może zmniejszyć wydatki na opiekę zdrowotną seniorów.
Okazało się też, osoby z wyższym stopniem więzi ze zwierzętami częściej wychodzą ze swoimi psami i spędzają więcej czasu na tych . Co więcej, badanie wykazało, że spacery z czworonogami są sposobem na częstsze kontakty towarzyskie z właścicielami zwierząt i innymi osobami.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy