Strona głównaPasjeUprawianie hobby szybko poprawia nastrój

Uprawianie hobby szybko poprawia nastrój

Jeśli masz tzw. "chandrę", zajmij się swoim hobby, szybko i znacząco poprawia nastrój.
Uprawianie hobby szybko poprawia nastrój [fot. Barbara Jackson z Pixabay]
Bardzo pomocne może być zajmowanie się czymś, co pozwala odciągąć umysł od problemów czy powtarzających się obowiązków w pracy i w domu. Bez względu na to, czy chodzi o śpiewanie, malowanie, czytanie, wędkarstwo czy zbijanie desek, cokolwiek lubisz robić, nie zaniedbuj tego. pozwala się odciąć od rzeczywistości i zaangażowanie w nie jest dobre dla stanu emocjonalnego.

Pielęgnowanie hobby sprawia, że lepiej się poczujesz i będziesz mieć na co czekać, coś, co poprawi na samą myśl o tym. Według ekspertów rozbudzanie pasji i angażowanie się w nią ma ważny wymiar terapeutyczny, może bowiem osłabić objawy depresji. Jest też bardzo pożądana w codziennym życiu, ponieważ podnosi jego jakość, mówią psycholodzy.

Ci, którzy mają okazję oderwać się od rutynowych obowiązków i zajmować swoim hobby, zyskują wiecej energii do działania, cieszą się lepszym nastrojem, lepiej radzą sobie w innych sferach życia, są bardziej i wypoczęci niż pozostali. Hobby jest pewną dystrakcja od codziennego rutynowego działania, stąd pomaga się odprężyć i odciąć od kłopotów.

Co więcej, łączy ludzi, osoby z podobnymi zainteresowaniami wymieniają się - choćby online - doświadczeniami, zawierając nowe znajomości. Kontakty z inymi zaś poprawiają nam humor. Rozliczne badania wykazały związek pomiędzy dobra siecią społeczną i poczuciem oraz sensowności życia.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy