Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Zachować smaki lata czyli jakie przetwory robimy na zimę

© el lobo - Fotolia.comPoczątek jesieni to zwykle w polskich domach czas przygotowywania różnorodnych przetworów na okres zimowy. Wszystko po to, aby cieszyć się smakami lata, kiedy za oknem królować będzie śnieg i mróz. Aż 90 procent Polek samodzielnie przygotowuje przetwory. Najchętniej zamykamy w słoikach ogórki, paprykę i grzyby.

więcej »

Sezon na grzyby. Jak się przygotować?

Fot. Natalya Osipova - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią prawdziwy wysyp grzybów. Kurki, maślaki, podgrzybki, a może koźlarze? Choć grzybobranie dla jednych kojarzy się z fajną zabawą
i spacerem po lesie, dla drugich może być to spory wysiłek fizyczny. Jak zatem odpowiednio przygotować się do takiej aktywności, by nie zrujnować sobie zdrowia?

więcej »

KOTY. KOTY SĄ MIŁE. To dowiedzione naukowo

fot. GGNie wierz stereotypom. Koty są miłe i wcale nie cechuje ich duży dystans do ludzi, z którymi przebywają. Takie wyniki uzyskano w badaniach behawioralnych przeprowadzonych przez uczonych z Oregon State University.

więcej »

Jak zrobić dobre zdjęcie? 3 podstawowe rady

© Brocorwin - Fotolia.comW trakcie wakacji łatwo o chwile, które będziemy chcieli wspominać przez resztę roku. Era kronik rodzinnych pisanych ręcznie skończyła się dawno temu, dziś rządzi fotografia. Zdjęcia są najlepszą pamiątką. Ważne, aby były wyraźne i dobrej jakości.

więcej »

Dwóch niemieckich seniorów uciekło z domu opieki. Żeby posłuchać metalu

Dimmu Borgir fot. Metal Mind ProductionsDwóch niemieckich pensjonariuszy domu opieki uciekło z placówki, osłuchać metalu na festiwalu Wacken Open Air.

więcej »

Dzień Bociana - pomóż im przetrwać

fot. Grupa EnergaNa terenie Polski żyje prawie jedna czwarta światowej populacji bocianów białych. W najbliższym czasie w większości z ich gniazd wyklują się pisklęta. 31 maja obchodzimy Dzień Bociana.

więcej »

Nordic Walking: postaw na mądry ruch

Fot. ratmaner - Fotolia.comChodzenie z kijkami, bo tak potocznie nazywa się Nordic Walking, to doskonały pomysł na spędzenie letniego popołudnia. I choć wydawać się może, że sport ten zarezerwowany jest wyłącznie dla seniorów, to uprawiać go może każdy, bez względu na wiek i płeć. Jak zacząć chodzić z kijkami, by nie nabawić się kontuzji? Oto odpowiedź.

więcej »

Zioła dla ludzi i pszczół

©  Peter Hermes Furian - Fotolia.comZdobią, smakują a także pomagają przetrwać pszczołom - sadźmy jak najwięcej ziół w ogrodach i na balkonach. Bazylia, cząber, kolendra, lubczyk, mięta, oregano, rozmaryn, szałwia, tymianek – któż nie chciałby mieć takiego właśnie ziołowego zestawu na wyciągnięcie ręki? Może więc pora sprawić sobie ziołowy ogródek?

więcej »

Jak wrócić na rower po przespanej zimie?

© Picture-Factory - Fotolia.comNie da się od razu powrócić do intensywności treningów sprzed przerwy – mówi dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby wiosenny powrót na rower był jak najmniej bolesny?

więcej »

Pisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon

fot. collage Senior.pl/WikipediaNie chodzi tu jednak o umiejętności tworzenia przebojów. Odęczne pismo Curta Cobaina, Davida Bowie i Johna Lennona zostało przerobione na czcionkę komputerową.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Kosciol.pl Umierać po ludzku Aktywni 50+ Hospicja.pl Oferty pracy