Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Przyjaciele Seniorów 2017

fot. Wrocławskie Centrum SenioraWe Wrocławiu już po raz drugi wyróżniono osoby, które aktywnie działają na rzecz seniorów. 15 września, podczas Inauguracji obchodów Dni Seniora Wrocław 2017 pięciu laureatom wręczono certyfikaty i statuetki.

więcej »

Kraków: Zakończyły się IV Ogólnopolskie Senioralia

fot. Senioralia15 września miasto należało do seniorów. Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Senioraliów przyciągnęła do Krakowa ponad 1000 osób z całej Polski. Wszyscy Ci ludzie udowodnili, że życie wcale nie kończy się po 60, a wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich pasji.

więcej »

Znaczek z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

fot. Poczta PolskaW roku 2017 przypada 300. rocznica koronacji Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji Poczta Polska 26 sierpnia br. wprowadzi do obiegu okolicznościową emisję z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem. Znaczek przedstawia obraz Matki Bożej Częstochowskiej na białym tle.

więcej »

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć. Dlaczego warto je mieć?

Fot. vectorfusionart - Fotolia.comCoraz częściej do robienia zdjęć używamy smartfonów. Z ich pomocą można już zrobić naprawdę piękne ujęcia. Dodatkowo, dostępnych jest wiele pomocnych aplikacji do obróbki zdjęć. Dzięki nim fotografowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, a zdjęcia z wakacji profesjonalne i oryginalne. Wybraliśmy i opisaliśmy 3 najlepsze.

więcej »

Czas szparagów - jedz zdrowo i po królewsku

© Jacek Chabraszewski - Fotolia.comSzparagi przez lata uznawano za wykwintne, lecz ekskluzywne warzywo. Polacy jednak z roku na rok coraz bardziej doceniają ich niepowtarzalny smak, a przede wszystkim wartości odżywcze.

więcej »

Jak dbać o stopy osób aktywnych fizycznie?

Fot. praisaeng - Fotolia.comStopy są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na urazy i otarcia. To na nich opieramy cały nasz ciężar. Warto o nie zadbać, w szczególności na wiosnę, kiedy postanawiamy więcej się ruszać i pracować nad naszą kondycją. Nie ważne jaki sport uprawiamy, powinniśmy pomyśleć o właściwej ochronie stóp, aby sobie nie zaszkodzić.

więcej »

Poranna kawa. Tak, ale jaka?

© bonninturina - Fotolia.comKawa jest drugim po herbacie najpopularniejszym napojem, który wybieramy do pierwszego posiłku. Obchodzony w kwietniu Europejski Dzień Śniadania to doskonała okazja, by z pomocą eksperta wybrać wariant, który nie tylko najlepiej nas pobudzi, ale i będzie istotnym elementem porannego zastrzyku energii.

więcej »

Jak wywołać dobre wspomnienia? Muzyką

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comMuzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale może wpływać na stan naszego umysłu. Odkryto, że określone dźwięki sprzyjają przywoływaniu dobrych wspomnień. Jeśli więc chcesz poprawić sobie humor, włącz odpowiednią melodię.

więcej »

Jak koty kochają ludzi. Bardziej niż nam się wydaje

fot. collage Senior.plKoty darzą ludzi uczuciami, choć w powszechnym odbiorze są uważane za zwierzęta egoistyczne i chadzające własnymi drogami. Uczeni postanowili sprawdzić, jak ważne są dla kotów relacje z ludźmi i okazało się, że mają dla tych czworonogów bardzo istotne znaczenie.

więcej »

Jak znaleźć idealną kawę dla siebie?

© Africa Studio - Fotolia.comJednym z najbardziej nurtujących pytań dla wielbicieli pobudzającego napoju jest to, jaka kawa jest najlepsza. Odpowiedź jest jedna - dla każdego inna. Jak znaleźć tę, która w największym stopniu będzie odpowiadała naszym smakowym preferencjom? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań idealnego aromatu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Akademia Pełni Życia EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy