Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Gdańsk: Dni Seniora w Narodowym Muzeum Morskim

fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańskuarodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, tak jak wiele placówek w całej Polsce, w ostatni weekend września zaprasza wszystkich seniorów. W tych dniach, w związku z programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura 60+”, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.

więcej »

Twój pies doskonale cię rozumie. Przetwarza ludzką mowę podobnie jak ty

© Budimir Jevtic - Fotolia.comWęgierscy naukowcy odkryli, że najlepsi przyjaciele człowieka naprawdę wiedzą, co się do nich mówi - rozumieją zarówno wypowiadane słowa, jak i umieją interpretować intonację głosu.

więcej »

Wszystko co powinieneś wiedzieć o kawie, by wybierać mądrze

© CUKMEN - Fotolia.comO tym napoju - jednym z najpopularniejszych na świecie - mówi się wiele. Jednak liczne spośród obiegowych opinii na temat jego smaku, właściwości czy pożądanego wyglądu mijają się z prawdą. Kawa, bo o niej mowa, skrywa wiele tajemnic. Przedstawiamy te z nich, dzięki którym łatwiej będzie dokonać dobrego wyboru.

więcej »

20 niezwykłych faktów o kawie

fot. collage Senior.plWielu z nas sięga po nią codziennie. Znaczna część nie zadowala się jedną filiżanką, ale wypija dwie, trzy, a nawet więcej. Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Oto 20 niezwykłych faktów o tym napoju.

więcej »

Zacznij ćwiczyć nordic walking

© Kzenon - Fotolia.comUprawianie sportu może być świetną okazją do wyjścia z domu i nawiązania nowych kontaktów towarzyskich. A przede wszystkim do poprawy kondycji fizycznej, wyglądu i samopoczucia. Niski koszt, minimalne ryzyko kontuzji, szybkie spalanie kalorii oraz spowolnienie procesów starzenia – to wszystko czyni nordic walking sportem idealnym dla seniorów.

więcej »

Pielęgnacja kotów

© Konstantin Aksenov - Fotolia.comKoty spędzają na pielęgnacji sierści 30% swojego czasu. Pomaga im to wyeliminować zanieczyszczenia i reguluje temperaturę ciała. Wpływa na łagodzenie poziomu stresu. Prawidłowa pielęgnacja decyduje nie tylko o urodzie naszego pupila, a przede wszystkim pomaga zachować jego zdrowie.

więcej »

7 rad jak zrobić idealne zdjęcie

© michaeljung - Fotolia.comDobry kadr, odpowiednie światło, stabilna ręka – to tylko niektóre elementy, o których trzeba pamiętać, by zdjęcie nie kwalifikowało się do usunięcia. Fotografowanie nie należy do najłatwiejszych zadań, ale wystarczy opanować kilka prostych tricków, dzięki którym każde zdjęcie zasłuży na oprawę.

więcej »

Pielęgnacja psa

© o_lypa - Fotolia.comZdrowa skóra i lśniąca sierść wiele mówią o prawidłowej kondycji psa. Rytuały pielęgnacyjne wbrew pozorom sprawiają mu wiele radości. Wykonywane delikatnie i z uwagą będą chwilą relaksu i wytchnienia. Warto jednak wiedzieć jak poprawnie podejść do tematu pielęgnacji. Łagodny ton głosu, głaskanie i uśmiech towarzyszące zabiegom spowodują, że nasz pies polubi codzienną kosmetykę.

więcej »

93-latek Ernie Andrus przebiegł przez Stany Zjednoczone - od Pacyfiku po Atlantyk

fot. Coast2coastruns93-letni Ernie Andrus, weteran marynarki wojennej USA, zrealizował swój plan i dziś dotknął wód Oceanu Atlantyckiego, kończąc bieg od wybrzeża do wybrzeża.

więcej »

Jak spacerować z psem?

© mavoimages - Fotolia.comSpacer z psem to przede wszystkim budowanie więzi z pupilem, poczucia bezpieczeństwa oraz sposób na rozładowanie energii. Jak spacerować z psem to wbrew pozorom proste pytanie, ale jak się okazuje, odpowiedź może nas zaskoczyć.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy