Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Graj w golfa. To pomoże wydłużyć życie

fot. HeungSoon from PixabayNie jest to w Polsce popularny sport, ale warto się nim zainteresować - gra w golfa sprzyja dłuższemu życiu.

więcej »

Uprawianie hobby szybko poprawia nastrój

fot. Barbara Jackson z PixabayJeśli masz tzw. "chandrę", zajmij się swoim hobby, szybko i znacząco poprawia nastrój.

więcej »

Właściciele psów żyją dłużej

fot.  cocoparisienne z PixabayJeśli chcesz zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, zaopiekuj się psem. Właściciele czworonogów są zdrowsi i żyją dłużej.

więcej »

Jak trzymać kota z daleka od choinki

fot. Myshun z PixabayJeśli masz kota, doskonale wiesz, że jest w stanie pozrzucać wszelkie elementy dekoracyjne - na komodach i szafkach trudno jest umieścić zdjęcia, pamiątkę z wakacji, czy kulę ze śniegiem w środku bez ryzyka ich zniszczenia przez twojego zwierzaka. Choinka ze bombkami i łańcuchami jest więc dla kociaka doskonałym miejsce zabaw, co oczywiście zwykle źle kończy się dla samej choinki...

więcej »

Gry planszowe i karty pomagają zachować zdolności poznawcze

fot. VIVIANE MONCONDUIT z PixabayKlasyczne gry, czyli tzw. planszówki czy karty, pomagają zachować odpowiedni poziom zdolności poznawczych, mimo starszego wieku.

więcej »

Warto ćwiczyć! Regularna aktywność fizyczna wydłuża życie

fot. Daniel Reche z PixabayCzynniki genetyczne mają wpływ na ryzyko różnych chorób i przekładają sie na poziom szans na długowieczność. Jednakże wydłużenie życia w większej mierze zależy od naszego sposobu funkcjonowania, a nie wyposażenia genetycznego, jakie otrzymaliśmy od rodziców.

więcej »

Twój kot upodabnia się do ciebie. Są na to naukowe dowody

fot. Alexas_Fotos z PixabayBadania wykazały, że zachowania kotów odzwierciedlają cechy osobowościowe ich właścicieli.

więcej »

Chcesz mieć zdrowsze serce? Zaopiekuj się psem

fot. Kevin Phillips z PixabayOpieka nad psem wyznacza pewien styl życia, który sprzyja zdrowiu serca. Jeśli chcesz uniknąć problemów sercowo-naczyniowych, zaadoptuj czoworonoga.

więcej »

Tak śpiewa twoje serce: „Tylko mnie poproś do tańca”

fot.  fsHH z PixabayJeśli szukasz nowego hobby, zastanów się na tańcem. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Może dać dużo radości, pozwala poznawać nowych ludzi i znacząco poprawia stan zdrowia.

więcej »

Korzyści z czytania. Niektóre mogą zaskoczyć

© contrastwerkstatt - Fotolia.comZ czytania książek płynie wiele korzyści. Co jakiś czas pojawiają się nowe, zaskakujące fakty, utwierdzające w przekoaiu, że warto obcować z literaturą, a czytelnictwo to pożyteczna pasja.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Pola Nadziei eGospodarka.pl Oferty pracy