Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Pisz, tańcz, gotuj - tak osiągniesz szczęście

© deniskarpenkov - Fotolia.comTwórcze hobby pomaga zyskać poczucie szczęścia. Wypróbuj się w różnych dziedzinach, by poprawić swoje samopoczucie.

więcej »

Gwiazda betlejemska ozdobą stołu - świąteczne dekoracje z poinsecją w roki głównej

fot. Stars for EuropeBoże Narodzenie to czas licznych spotkań rodziną i przyjaciółmi oraz celebracji posiłków przy świątecznym stole. Coraz bardziej oprócz jedzenia doceniamy także piękne dekoracje , które stają się równie ważne jak potrawy. To właśnie etstyka stołu nadaje odświętną atmosferę i potęguje uroczysty nastrój. Poinsecje, dzięki różnorodności kolorów, kształtów i rozmiarów oraz okazałym liściom w kształcie gwiazdy, idealnie nadają się do aranżacji stołów. Dekoracje z wykorzystaniem gwiazdy betlejemskiej - zarówno w wersji ciętej jak i doniczkowej - można dostosowywać do różnych stylów aranżacji bożonarodzeniowego stołu.

więcej »

Dom spokojnej starości i schronisko dla kotów w jednym: to działa! [FILM]

fot. YouTubeW domu spokojnej starości w Arizonie zapewniono opiekę bezdomnym kociętom. Pomysł okazał się „strzałem w dziesiatkę". Zwierzęta miały zagwarantowaną dobrą opiekę, a pensjonariusze lepiej się poczuli fizycznie i psychicznie.

więcej »

Jak profesjonalnie fotografować jedzenie?

Potrawa, © golubovy - Fotolia.comRobiąc zdjęcie potrawie, warto zadbać o elementy, które jeszcze ją uatrakcyjnią. Świetnym dodatkiem są świeże zioła czy akcesoria kuchenne, które wyróżnią nasz kadr spośród innych – podpowiada Maciej Zaczek, fotograf.

więcej »

Różne rodzaje octu. Czy znasz je wszystkie?

Ocet, © plprod - Fotolia.comOcet to produkt niezwykle popularny w polskiej kuchni. Dodawany do potraw doskonale wzbogaca ich smak. Jednak w naszym kraju najczęściej stosujemy tylko trzy jego rodzaje: winny, spirytusowy lub balsamiczny. Tymczasem na rynku dostępna jest cała paleta octowych smaków, które doskonale sprawdzają się jako dodatek do rozmaitych potraw. Oto krótki przewodnik po smakach i kolorach octów.

więcej »

10 zasad biegania zimą

Bieganie, © LMproduction - Fotolia.comNa bieganie nie ma nieodpowiedniej pogody, dlatego trenować możemy z powodzeniem również zimą. Tym bardziej że jest to sport wytrzymałościowy, który powoduje, że ciało człowieka wytwarza energię cieplną. Pamiętaj jednak o kilku zasadach: stosowanie się do nich sprawi, że bieganie będzie komfortowe, przyjemne i przyniesie Ci dużo sportowej satysfakcji.

więcej »

4 mity na temat cydru

Cydr, © Sea Wave - Fotolia.comCydr to jabłkowe piwo, a może jednak wino? To drogi trunek, dostępny w kilku wariantach smakowych? Wokół cydru narosło wiele mitów, wynikających przede wszystkim z niewiedzy Polaków na temat tego lekkiego alkoholu. Co więc warto wiedzieć na temat cydru?

więcej »

Jeremy Clarkson i spółka powracają w wielkim stylu

Jeremy Clarkson fot. BBCAmazon rozpoczął emisję nowego programu motoryzacyjnego Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. Brytyjscy krytycy są zachwyceni.

więcej »

Jaka jest różnica pomiędzy herbatą czarną, a zieloną?

Herbata, © Marek - Fotolia.comW kuchni każdego herbacianego smakosza z pewnością znajduje się kilka gatunków tego znakomitego naparu. Najpopularniejsze odmiany to jednak bez zmian herbata czarna oraz zielona. Czy zastawialiście się kiedyś, jakie różnice towarzyszą procesowi ich produkcji? Wyjaśniamy jak wygląda proces tworzenia herbaty czarnej i zielonej.

więcej »

Kuchnia wegańska - z miłości do jedzenia

kuchnia wegańska, © vasilygureev - Fotolia.comDieta wegańska to ścisła odmiana wegetarianizmu. Jak się okazuje stosują ją nie tylko zapaleni obrońcy praw zwierząt, ale i osoby, które chcą poprawić stan swojego zdrowia. Mimo wykluczenia z diety produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso, mleko, jaja), możemy w łatwy sposób dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, niezbędnych do utrzymania go w dobrej formie. Jak to osiągnąć?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy