Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Po czym poznać dobrą herbatę?

© Grafvision - Fotolia.comKupując herbatę często nie zastanawiamy się nad jej jakością. Jak się okazuje, zanim trafi ona na sklepowe półki przemierza długą drogę, podczas której przechodzi przez wiele istotnych dla jej smaku i wartości procesów. Warto więc zwrócić uwagę, czy napój który wybieramy dla siebie i całej rodziny spełnia najwyższe standardy. Oferta producentów herbat jest bardzo bogata. Zwracając jednak uwagę na kilka istotnych aspektów, uda nam się kupić tę o najlepszych właściwościach.

więcej »

Rower na wiosnę Można tylko zyskać

© Jenny Sturm - Fotolia.comLepsze samopoczucie, spalanie pozostałości po zimie, dbałość o serce i mózg czy poprawa wyglądu skóry – to tylko niektóre z efektów jazdy na rowerze. – Nawet rekreacyjna jazda niesie za sobą wiele pozytywnych oddziaływań fizjologicznych – mówi dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej.

więcej »

Herbata w Chinach

© fotokotpro - Fotolia.comHerbata w Chinach znana jest od tysięcy lat. Kraj ten to również drugi co do wielkości producent naparu w światowej skali. Co więcej, kultura herbaciana w tym państwie jest nadzwyczaj bogata i co za tym idzie ciekawa.

więcej »

„Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych” na znaczkach pocztowych

fot. Poczta PolskaDo Majora „Łupaszki”, którego podobizna znalazła się na znaczkach w roku 2016, dołączają „Słony” i „Rój”, którzy są bohaterami emisji filatelistycznej „Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych”, która wejdzie do obiegu 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

więcej »

500 lat Reformacji na znaczku Poczty Polskiej

fot. Poczta Polska20 lutego do obiegu wchodzi znaczek Poczty Polskiej przygotowany na jubileusz 500 lat Reformacji.

więcej »

Męska Szopa w Słupsku: warsztat dla seniorów i nie tylko

fot. UM SłupskDziś, 13 lutego 2017 roku w Słupsku została otwarta, już druga w Polsce Męska Szopa. To miejsce, w którym każdy może odnaleźć w sobie pasję do majsterkowania i spędzić aktywnie wolny czas.

więcej »

Jak dobrać kawę do sposobu parzenia?

Kawa, fot. collage Senior.plChoć wydawać by się mogło, że poranek nie służy czasochłonnym rytuałom i zazwyczaj wymaga działania w pośpiechu, aż 65% z nas pije kawę parzoną ze zmielonych ziaren. Aby wydobyć jej najlepszy smak, warto wiedzieć, jaką mieszankę wybrać i jak ją przygotować. Oto kilka najważniejszych porad baristy.

więcej »

Nie tylko narty. Nietypowe zimowe aktywności

fot. collage Senior.plUlepiłeś już bałwana, pojeździłeś na nartach, snowboardzie i łyżwach? Brakuje Ci pomysłów na zimowe aktywności? Spróbuj swoich sił w wyścigach Skijoringu, zjazdach Wok Racingu czy ćwiczeniach Snowgi.

więcej »

Klub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia

fot. Angel CareByć bardziej aktywnym, zmienić dietę na zdrowszą, częściej spotykać się z ludźmi. Co robią seniorzy, by swoje noworoczne postanowienia wprowadzić w życie? Pomaga im towarzystwo i wzajemna motywacja. Bodybuilding, Klub Podróżnika, lekcje tańca – już jest nowy grafik bezpłatnych zajęć dla seniorów z Wrocławia.

więcej »

Bytom: bezpłatna gimnastyka dla seniorów

fot. SBBDodaje energii, poprawia kondycję i samopoczucie – tyle zalet ma gimnastyka dla seniora. Od stycznia do kwietnia Agora Bytom zaprasza na sobotnie zajęcia pod okiem doświadczonych fizjoterapeutek. Wstęp wolny.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy