Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Fleksitarianizm, Slow Food i kuchnia azjatycka - trendy kulinarne na rok 2018

fot. knorrOwsianka na mleku roślinnym, kasza jaglana z dodatkiem warzyw i kurkumy - topowe ubiegłoroczne pozycje kulinarne odzwierciedlały trend dbania o zdrowie i o to, co jemy. A jakie nowości pojawią się na naszych talerzach w tym roku? Fleksitarianizm, Slow Food, kuchnia azjatycka, jedzenie sezonowe i kulinarne eksperymenty - moc kolorów, smaków i doznań gwarantowana.

więcej »

„Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych” - "Inka" i "Witold" na znaczkach pocztowych

fot. Poczta Polska1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Poczta Polska wprowadza do obiegu emisję „Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych” z rotmistrzem „Witoldem” i „Inką”. To kontynuacja serii znaczków pocztowych, poświęconych Żołnierzom Wyklętym. W kolekcji jest już Major „Łupaszko” (2016), „Słony” i „Rój” (2017). Natomiast poza tą serią, ukazał się jeszcze znaczek Feliks Selmanowicz "Zagończyk".

więcej »

Poczta Polska upamiętnia ofiary nazistowskich obozów koncentracyjnych

fot. Poczta Polska27 stycznia br. Poczta Polska wydała znaczek pocztowy „Nigdy więcej! Never again!”, poświęcony ofiarom niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych na terenie Polski. Emisji towarzyszą koperta FDC oraz datownik.

więcej »

Elementarz herbaciany - Assam i Cejlon

© aaa187 - Fotolia.comDelikatny, cierpki, słodkawy, łagodny, orzeźwiający, o smaku i aromacie owoców, przypraw czy wyselekcjonowanych ziół - napój, obok którego większość z nas nie przejdzie obojętnie. Smakosze herbaty doskonale znają historię i miejsce powstania danego gatunku, a także dokładny skład mieszanek i ich cechy charakterystyczne. Ponadto potrafią rozpoznać smak swojego ulubionego naparu bez patrzenia na opakowanie.

więcej »

Robert Marchand - 106-letni kolarz właśnie zakończył karierę

Robert Marchand fot.  Geoffrey Franklin, CC BY 2.0, Flickr.comNie, to nie żart - liczący sobie 106 lat Robert Marchand był dotychczas aktywnym kolarzem. Dopiero teraz przeszedł na emeryturę.

więcej »

Mądre dokarmianie ptaków zimą

© Ints - Fotolia.comDokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu.

więcej »

Sposób na lęk - pisanie

fot. bnenin - Fotolia.comStałe odczuwanie lęku czy niepokoju jest bardzo uciążliwe. Okazuje się jednak, że można to osłabić opisując swoje emocje. Pisanie może pomóc tym, którzy odczuwają niepokój, w odzyskaniu równowagi i wykonywaniu stresujących zadań.

więcej »

Poczta Polska wydaje znaczek dla upamiętnienia ofiar ludobójstwa

fot. Poczta Polska„Operacja polska” przeprowadzona przez NKWD w okresie Wielkiego Terroru w ZSRS, jest jedną z największych zbrodni o znamionach ludobójstwa w historii Europy XX w. Poczta Polska 29 września br. wprowadza do obiegu znaczek upamiętniający zamordowanych Polaków. Wraz ze znaczkiem wydana zostanie koperta okolicznościowa FDC oraz datownik.

więcej »

PUMA 2017 - seniorzy i osoby niepełnosprawne w nauce i kulturze

fot. PUMA26 września w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się VIII Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Puma 2017. W ramach wydarzenia odbędzie się także konferencja naukowo-szkoleniowa pt. "Starość w drodze, czyli mądrość życiowa i los człowieka późnej dorosłości".

więcej »

Wrocław: Rozpoczęły się Dni Seniora 2017

fot. Wrocławskie Centum SenioraRekord kapeluszowy, przekazanie kluczy do miasta, wręczenie nagród i wiele radości. W piątek, 15 września we Wrocławiu rozpoczęły się Dni Seniora. Uczestnicy w barwnym pochodzie przeszli z pl. Nowy Targ do Rynku, gdzie czekała na nich moc atrakcji.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Oferty pracy