Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Co myślą polscy rowerzyści?

© Bits and Splits - Fotolia.com, RowerCzy polscy rowerzyści jeżdżą w kaskach i jak oceniają stan ścieżek rowerowych w swoich miastach? Ile kilometrów pokonują na rowerze tygodniowo? Z największego w Polsce badania rowerzystów, przeprowadzonego przez Fundację Allegro All For Planet, dowiadujemy się jak naprawdę wygląda rowerowa Polska.

więcej »

Kawa arabica kontra robusta. Co je wyróżnia?

Kawa, ©  Vincent - Fotolia.comPowód dla, którego arabica jest postrzegana jako kawa lepsza jest prosty. Większość sprzedawanej arabiki jest droższa za kilogram, niż większość sprzedawanej robusty. Natomiast większość kawy produkowanej na świecie to robusta. Kawa arabica nie jest lepszą kawą od kawy robusta, jest kawą inną. Wśród robusty są też takie ziarna, które są lepsze i droższe od najlepszej arabiki.

więcej »

Zabawy z psem

© newman001 - Fotolia.comZabawa zajmuje ważne miejsce w hierarchii potrzeb czworonogów. Nie należy jej jednak postrzegać wyłącznie w kategorii aktywności fizycznej. Czy długie gonitwy za piłką, przynoszenie aportu lub wspólne bieganie, zawsze korzystnie wpływają na samopoczucie naszego czworonoga? Za pomocą jakich innych form zabawy umilić czas psu i zachęcić do aktywności?

więcej »

Jak parzyć herbatę sypaną?

Herbata, © nolonely - Fotolia.comWielu z nas nie przywiązuje uwagi do tego, czy prawidłowo parzy herbatę sypaną. To duży błąd, ponieważ tylko trzymanie się pewnych zasad pozwala wydobyć z niej pełnię smaku i aromatu. Jak przygotować naczynia? Wody o jakiej temperaturze użyć? Jak długo parzyć?

więcej »

Zabawy z kotem

© 5second - Fotolia.comWielu z nas myśli, że koty najchętniej wylegują się na słońcu i są raczej nieskore do ruchu - nic bardziej mylnego! Zwierzaki te z zapałem uganiają się za piłeczkami, myszkami czy sznurkami. Tylko my, właściciele, możemy sprawić, że wspólna rozrywka okaże się niezapomnianą frajdą. Jakie zabawy są najciekawsze dla naszego pupila oraz jakich zabawek używać?

więcej »

Dąbrowa Górnicza: Puma 2016 - nauka, kultura i sztuka seniorów oraz osób niepełnosprawnych

fot. PUMANa początku października już po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2016. Tradycyjnie, oprócz przeglądu organizatorzy zaplanowali konferencję naukowo-szkoleniową, w tym roku w całości poświęconą starzeniu się.

więcej »

Tango: jedyny taki taniec

fot. SensatianoTrudno o taniec bardziej zmysłowy niż tango. Tango pozwala wyrazić głęboko skrywane emocje i namiętności a tańczone jest zazwyczaj przy akompaniamencie sentymentalnych pieśni o niespełnionej miłości. Tango to zawsze historia między kobietą a mężczyzną, opowieść, którą nie sposób wyrazić w pojedynkę.

więcej »

5 najdziwniejszych męskich dyscyplin sportu z różnych zakątków świata

fot. PexelsMęski świat rządzi się swoimi prawami i tylko on pozwala odnaleźć w sobie pokłady testosteronu. Dla każdego faceta wypad z kumplami to świętość, a jeszcze większego znaczenia nabierają wyprawy w dalekie zakątki świata połączone z duchem sportowej rywalizacji. Prezentujemy 5 najbardziej zaskakujących sportów z różnych zakątków świata, których powinien spróbować każdy fan dzikich przygód.

więcej »

Wrocławskie Dni Seniora 2016: Seniorada czyli sportowe igrzyska seniorów

fot. WCSWrocławskie Dni Seniora obfitują w liczne wydarzenia o różnym charakterze. Ważne miejsce w programie zajmują Igrzyska Sportowe Seniorów, czyli Senioriada.

więcej »

Jak parzyć herbatę z torebki?

© nito - Fotolia.comHerbata w torebkach czy liściasta? Dla tych, którzy żyją w pośpiechu z pewnością ta pierwsza. Liściasta wymaga bowiem znacznie więcej uwagi, czasu, a także precyzji w trakcie zaparzania. Nie oznacza to jednak, że herbatę w torebkach można parzyć niedbale i bez trzymania się jakichkolwiek zasad. Jak poprawnie przygotować ten rodzaj jednego z najpopularniejszych na świecie napojów?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy