Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Zadbaj o swojego pupila

© Diana Taliun - Fotolia.comCo druga badana osoba posiada psa. Kota jako zwierzę domowe posiada za to, co piąta osoba, spędzając z nim średnio godzinę dziennie na zabawie, karmiąc gotową karmą dla kotów. Zarówno w przypadku właścicieli psów jak i kotów, najpopularniejsze są zwierzęta nierasowe. Niemal co drugi właściciel psa posiada mieszańca, a aż dwóch na trzech właścicieli ma kota tzw. dachowca. Właściciele obu gatunków zwierząt dokarmiają swoje zwierzęta, podając zarówno gotowe przysmaki jak i resztki ze stołu. Takie zachowanie deklaruje ponad połowa właścicieli psów i kotów, co wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Royal Canin, w ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów”.

więcej »

Scrapbooking i embossing - sposoby na nudę

© Anyka - Fotolia.comDawniej niemal każda szanująca się pani domu mogła pochwalić się imponującą kolekcją własnoręcznie wydzierganych serwetek, ozdobionej haftem lub monogramem pościeli i chusteczek do nosa. Mimo, że popularność tego typu robótek nieco spadła, odżywają nowe, bardzo interesujące techniki zdobienia przedmiotów codziennego użytku lub po prostu dekoracji dla domu.

więcej »

Nadwaga epidemią także wśród zwierząt - jak dbać o swojego pupila?

© HelleM - Fotolia.comCo czwarty pies i co czwarty kot jest otyły- alarmują lekarze weterynarii. Okazuje się, że epidemia otyłości, która w zawrotnym tempie rozprzestrzenia się wśród ludzi, dopadła także ich czworonożnych przyjaciół. Nieodpowiednie nawyki żywieniowe, niska aktywność, a przede wszystkim brak wiedzy na temat negatywnych dla zdrowia skutków otyłości, to najważniejsze przyczyny pojawienia się nadwagi u psów i kotów.

więcej »

"Trzymam rytm" - seniorzy i taniec

© Marina Kovalskaya - Fotolia.comCała Polska oszalała na punkcie tańca. Kolejne szkoły tańca powstają jak grzyby po deszczu, a telewizyjne programy pokazujące taneczne zmagania gwiazd na parkiecie czy lodzie biją rekordy oglądalności. Tańczyć chcą wszyscy: i młodzi i starzy. Aby zachęcić do tej formy aktywności także tych najstarszych 21 stycznia – w Dniu Babci - ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Trzymam rytm z Odnovitem”.

więcej »

Jak mogą oszczędzać miłośnicy literatury

© Monkey Business - Fotolia.comStatystyki nie są zadowalające, z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową wynika, że w ubiegłym roku jedynie 50% Polaków przeczytało książkę. Dość liczna jest jednak grupa prawdziwych miłośników literatury, którzy na książki wydają nieraz krocie. Jak pogodzić miłość do literatury z niezbyt zasobnym portfelem?

więcej »

Polscy seniorzy o sobie

© Aaron Amat - Fotolia.comTNS OBOP przeprowadził badania, których celem było m. in. zebranie informacji na temat opinii osób starszych o sobie, swoich problemach i pragnieniach. Okazuje się, że polscy seniorzy w wieku 60- 80 lat najchętniej spędzają wolny czas oglądając telewizję (60%). Ich aktywizacja jednak nie byłaby trudnym zadaniem, bo na pytanie „Gdyby ktoś zwrócił się do pana(i) z propozycjami zrobienia czegoś dla innych lub dla siebie, to biorąc pod uwagę swoją sytuację osobistą, zdrowotną rodzinną, czy podjął (ęła) by się pan(i) tego?” aż 72% respondentów odpowiedziało, że chętnie zgodziłoby się pomagać innym np. dzieciom, ludziom chorym, osobom niepełnosprawnym itp.

więcej »

„Pół słowem, pół gestem”- artystyczne przedsięwzięcie niepełnosprawnych

„Pół słowem, pół gestem”- artystyczne przedsięwzięcie niepełnosprawnychZespół artystyczny "Pół słowem, pół gestem", jako jedna z trzech polskich grup teatralnych zakwalifikował się na Międzynarodowy Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pt. "Słoneczny Promień", który odbędzie się w dniach 22-26 października w Kijowie. Wraz z pozostałymi siedemnastoma innymi zespołami artystycznymi będzie reprezentował państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

więcej »

Ogród latem: podlewanie roślin

© Elenathewise - Fotolia.comPolskie lato bywa bardzo kapryśne – czasem bardzo deszczowe, a czasem wręcz „pustynnie" suche. Podczas upalnego, suchego lata zabieg codziennego podlewania roślin staje się więc koniecznością. Podlewanie – wydawałoby się - nic trudnego, jednak istnieje kilka czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy naszym roślinom pomóc, a nie zaszkodzić.

więcej »

Rośliny: letnie nawożenie

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWłaściciele ogrodów i ogródków zwykle pamiętają o nawożeniu roślin wiosną, kiedy budzą się one do życia po zimowej przerwie. Warto jednak nawozić je także teraz, zanim na dobre zacznie się lato, bo z czasem zawartość związków mineralnych w glebie maleje i rośliny zaczynają gorzej rosnąć. Koniec czerwca i początek lipca to ostatni moment na dokonanie „dokarmiania” roślin, bo od sierpnia większość z nich szykuje się już do zimy.

więcej »

Muzeum opowiadaczy historii

Niezwykłym przedsięwzięciem z zakresu propagowania historii i kultury jest Muzeum Opowiadaczy Historii. Zgromadziło unikatowe zbiory z licznych światowych tradycji ustnych, zaproponowało nową formę myślenia o eksponacie, oferuje zwiedzającym kolekcję stanowiącą dorobek wielu kultur.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy