Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Przygarnij zwierzaka - to same korzyści

© Privilege - Fotolia.comPies lub kot może stać się wręcz pełnoprawnym członkiem rodziny i słusznie, bowiem posiadanie czworonoga sprzyja lepszemu samopoczuciu psychofizycznemu.

więcej »

"Zapytaj seniora" - wolontariusze radzą rówieśnikom

© Irina Fischer - Fotolia.comGrupa seniorów realizuje na Muranowie przy Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich" projekt wolontarystyczny „Zapytaj seniora - obywatelska pomoc w środowisku osób starszych". Pragniemy Państwu pokazać tę innowacyjną inicjatywę. Poniżej zamieszczamy wywiad z koordynatorkami projektu: Joanną Mielczarek i Katarzyną Tadeusiak-Jeznach.

więcej »

21 Finał WOŚP

fot. WOŚPDla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów - taki jest temat 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku na ulicach pojawią się wolontariusze z puszkami, a w wielu miastach odbędą się imprezy, koncerty, konkursy i licytacje. Finał WOŚP przekroczył także granice Polski i jest obecny w różnych miastach świata. Od lat Orkiestra gra również w Internecie.

więcej »

Polacy na dwóch kółkach

© mario beauregard - Fotolia.comJazda na rowerze jest w Polsce popularna mimo źle ocenianej infrastruktury rowerowej, braku poczucia bezpieczeństwa na naszych drogach oraz licznych innych kłopotów, na jakie skarżą się rowerzyści – wynika z sondażu CBOS. Na wsiach rower służy głównie jako środek transportu, w dużych miastach rower częściej służy do rekreacji.

więcej »

Sukces w Londynie - 36 medali polskich paraolimpijczyków

©  jpavan - Fotolia.com14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych krążków zdobyli w Londynie polscy paraolimpijczycy, zajmując 9. miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej. Łącznie stawali na podium 36 razy. Wczoraj zakończyły się XIV Igrzyska Paraolimpijskie.

więcej »

Entuzjazm - sposób na młodość

© auremar - Fotolia.comWkładanie „całego serca" w to, co się robi, pomaga poprawić zdrowie mózgu. Uczenie się nowych umiejętności z przyjacielem może przydać zaangażowania. A że warto „zapalać się" do podejmowanych przedsięwzięć, przekonują uczeni, którzy odkryli, że taka postawa pomaga zachować funkcje poznawcze na wysokim poziomie.

więcej »

Grillowanie - polski sport narodowy

© Ints - Fotolia.comRozpoczął się majowy długi weekend - w tym roku wyjątkowo długi. Wolne dni przypadają bowiem we wtorek i czwartek, co skłoniło wielu Polaków do rozszerzenia tego okresu również na pozostałe dni tygodnia. A ponieważ zapowiada się piękna pogoda, chętnie spędzimy wolne dni na świeżym powietrzu - w ogrodzie czy na działce, w towarzystwie rodziny i znajomych. Majowy weekend to także początek sezonu grillowego.

więcej »

Wiosenny trening - bezpieczne bieganie

© Marcel Mooij - Fotolia.comPrzyszła wiosna a wraz z nią cieplejsza aura. Jedną z oznak nowej pory roku jest zwiększenie liczby ludzi poruszających się na rowerach i ćwiczących w parkach. Trening na świeżym powietrzu ma wiele zalet i nic nie kosztuje - np. bieganie: jako ogólnorozwojowe, poprawiające kondycję i wysmuklające sylwetkę jest szeroko rekomendowane. Warto tylko wiedzieć, jak bezpiecznie przemierzać parkowe alejki czy przedmieścia.

więcej »

Drobny luksus, na który szczególnie zasługujesz po pięćdziesiątce

© Simone van den Berg - Fotolia.comPoświęcanie się innym to nieodłączna część życia, szczególnie tego dorosłego, kiedy na świat przychodzą dzieci i przez około dwóch dekad wymagają intensywnej uwagi rodziców. Kiedy jednak wchodzi się w wiek seniorski, latorośle mają własne sprawy, a praca nie wypełnia całego dnia. Można sobie więc wreszcie pozwolić na luksus, na który dotychczas ciągle brakowało czasu i pieniędzy.

więcej »

Karnawał 2012

© yannik LABBE - Fotolia.com„Ponieważ wszystko stało się karnawałem, karnawał przestał istnieć", pisał Victor Hugo. Można mniemać, że pisarz redefiniował ten termin, by wyrazić ocene wsólczesnej mu rzeczywistości, ale wielu z taką wymową cytatu nie zgodzi obserwując prawdziwy karnawałowy szał na całym świecie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Aktywni 50+ Oferty pracy