Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Haft, patchworki, aplikacje - doroczne święto rękodzieła

© JudyK - Fotolia.comOdbywający się w Toronto Festiwal Artystycznego Haftu i Szycia (Creative Sewing and Needlework Festival) zjednoczył ponad 400 tys. osób zainteresowanych rękodziełem. To największa na świecie impreza tego typu. Z całego świata przybyli zarówno eksperci chcący podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak i amatorzy, którym festiwal daje możliwość zdobycia nowych umiejętności.

więcej »

Dookoła świata po transplantacji

© VitaminFT - Fotolia.comArdell Lien, 71-letni mieszkaniec Minnesoty, nigdy nie zrezygnował z marzeń o samodzielnym rejsie dokoła świata, który stanowiłby historyczną podróż, jako że byłby on pierwszą osobą po transplantacji serca i nerek, która dokonała tego przedsięwzięcia.

więcej »

Baby boomers w roli korepetytorów

© Noam - Fotolia.comPo 22 latach pracy polegającej na pomocy dzieciom w bezpiecznym dotarciu do szkoły Julia Tally, przedstawicielka pokolenia baby boomers, postanowiła przejść na emeryturę. Chce jednak dobrze wykorzystać wolny czas, spędza go z dziećmi mającymi kłopoty w szkole ucząc je między innymi czytania.

więcej »

Życiowa pasja odmładza

© Wimbledon - Fotolia.comMary Stroebe ma 88 lat i przygotowuje się do Life Time Fitness Triathlon w Minneapolis. Ten wyczerpujący wyścig obejmuje pływanie, jazdę na rowerze oraz biegi i jest poważnym wyzwaniem nawet dla najbardziej wytrzymałych atletów. Pani Stroebe weźmie w nim udział po raz dwunasty.

więcej »

Seniorzy kroczą przez Afganistan

© Anddyv15 - Fotolia.comSimone Thibaudeau nie znosi nudnych wakacji, a Claude Fievet uwielbia Środkową Azję. Kiedy więc zostali zaproszeni na wycieczkę po Afganistanie, 73- letnia kobieta i 80- letni mężczyzna nie wahali się ani chwili.

więcej »

Ekranowy wizerunek kobiet dojrzałych

© drx - Fotolia.com"Starzejąca się kobieta w kinie popularnym – niedoceniana, mało atrakcyjna, niemiła i ograniczona" – napisał swego czasu magazyn Sex Roles, poświęcony zagadnieniom kulturowej tożsamości płci. We współczesnym świecie ogarniętym obsesją młodości, piękna i witalności, twórcy filmów nie mają czasu ani ochoty by skierować swoją uwagę na perypetie dojrzałych przedstawicielek płci pięknej, uważa wielu znawców tematu. Czy jest tak naprawdę? Odpowiedź przynosi lektura raportu zatytułowanego "Starsze kobiety w filmie pełnometrażowym" autorstwa Brytyjskiego Instytutu Filmowego (BFI).

więcej »

Nowe pasje odmładzają

© pink candy - Fotolia.comJedną z dobrych rzeczy, która przychodzi wraz z emeryturą jest większa ilość czasu do osobistego wykorzystania. Seniorzy, którzy poświęcają swój czas na realizację starych i odkrywanie nowych hobby i zainteresowań, wiodą znacznie ciekawsze, szczęśliwsze a co za tym idzie - zdrowsze i dłuższe życie.

więcej »

50-latkowie do piór!

© Jakub Krechowicz - Fotolia.comZ najnowszych badań przeprowadzonych przez pracowników strony internetowej „Lulu”, która pozwala autorom na publikację i sprzedaż książek, wynika, że 50 lat to najlepszy wiek na opublikowanie książki, mającej szansę stać się bestsellerem. W badaniach wykorzystano średnią wieku autorów, których książki pojawiły się na liście najlepiej sprzedających się pozycji wg „New York Times” przez ostatnie pół wieku.

więcej »

Bezpieczny sezon działkowy

© audaxl - Fotolia.comStatystyki policyjne wskazują, że rośnie liczba zdarzeń kryminalnych na terenie ogródków działkowych. Złodzieje nie tylko kradną cenne przedmioty, ale również niszczą i dewastują pozostałe mienie. Rozzuchwala ich między innymi starszy wiek dużej części działkowców. Policja zachęca do budowania na terenach ogródków działkowych systemów bezpieczeństwa opartych przede wszystkim na aktywności samych działkowców.

więcej »

Seniorzy w akcji

Seniorzy w akcjiOsoby starsze, które zakończyły już karierę zawodową, powinny nadal pozostać w życiu społecznym. Posiadając sporo energii, chęci do działania, a przede wszystkim doświadczenia i czasu, są bardzo ważnym ogniwem w życiu społeczeństwa. W Stanach Zjednoczonych powstały specjalne programy, służące wykorzystaniu potencjału, jaki posiadają najstarsi obywatele, a jednocześnie zachęcające ich i ułatwiające podejmowanie im wszelkich działań mających na celu dobro współobywateli.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy