Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Wielkanocne kwiaty

© ChristArt - Fotolia.comTrudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez świeżych, wiosennych kwiatów. Święta te są czasem radości ze zmartwychwstania Jezusa, ale i z rozpoczęcia się wiosny – pięknej, ciepłej i słonecznej pory roku.

więcej »

Wiosna na działce. Jak przygotować podłoże

fot. GGNie ma mrozów, ani śniegu, a o zimie przypomina nam jedynie kalendarz. Ciepła aura podpowiada, że spokojnie możemy rozpocząć planowanie wiosennej produkcji. O czym warto pamiętać na początek? O tym, że nieodzownym elementem prawidłowego wzrostu oraz plonowania uprawianych przez nas roślin jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

więcej »

Oscary poza kręgiem zainteresowania seniorów

© Ilka Burckhardt - Fotolia.comDziś w nocy zostaną rozdane Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli słynne Oscary, jednakże seniorzy nie są zainteresowani uroczystością, a nawet kandydaturami aktorów - seniorów. A warto wspomnieć, że poważnymi kandydatami do zwycięstwa są m. in. Helen Mirren (62 lata), Peter O'Toole (75 lat), Clint Eastwood (77 lat) czy Martin Scorsese (65 lat) 32 procent Amerykanów w starszym wieku zamierza obejrzeć rozdanie Oscarów. To o ponad 10 procent mniej niż średnia dla wszystkich grup wiekowych.

więcej »

Ziołowy ogródek

© teressa - Fotolia.comGlobalne ocieplenie klimatu ma jedną niezaprzeczalną zaletę: coraz lepiej rosną u nas rośliny pochodzące z południowych rejonów Europy. Warto to wykorzystać i założyć we własnym ogródku grządkę ziołową – świeże zioła nie tylko pięknie pachną i urozmaicają smak potraw, ale mają także właściwości lecznicze, a zawarte w nich olejki eteryczne odstraszają komary, meszki, nornice i ślimaki.

więcej »

Wolontariat na odległość

© Andy Dean - Fotolia.comCzy jest możliwe ulepszanie świata bez ruszania się z domu? Oczywiście. Rozrastający się świat wirtualnego wolontariatu pozwala każdemu z nas wpłynąć pozytywnie na rozwój naszej planety i pomóc potrzebującym. Coraz więcej charytatywnych zapaleńców działa na rzecz bliźnich bez potrzeby opuszczania swoich domów lub biur. Wystarczy motywacja, dobra wola i chęć bezinteresownego poświęcenia się dla innych osób.

więcej »

Poinsecja - kwiat (nie)jednych świąt

© Fyle - Fotolia.comNajpopularniejszym „świątecznym” kwiatem doniczkowym jest z pewnością poinsecja czyli wilczomlecz piękny, zwana popularnie „gwiazdą betlejemską”. Większość z nas traktuje jednak poinsecję jako roślinę jednoroczną, bo zazwyczaj już kilka tygodni po świętach traci barwę i opadają z niej kolejne liście, wyrzucamy ją więc na śmietnik. Przy odrobinie starań można ją jednak przechować do następnego roku i pobudzić do kolejnego kwitnienia. Jak to zrobić?

więcej »

Same Plusy. Wolontariat 50+

© Konstantin Sutyagin - Fotolia.comBiorąc pod uwagę, iż tylko, co czwarty Polak po 55- tym roku życia pracuje zawodowo warto zastanowić się nad inną formą aktywności, pozwalającą dojrzałym osobom aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Wolontariat to nie tylko szansa na stały kontakt z ludźmi i wzbogacanie swoich doświadczeń, to sposób życia, który pozwala czuć się potrzebnym.

więcej »

Kinoteka seniora

© Alexander Vasilyev - Fotolia.comZ natłoku propozycji kinowych i telewizyjnych my przedstawiamy te, które z pewnością zainteresują starszych widzów. Spośród wielu filmów wybraliśmy obrazy, które z pewnością zaskoczą, poruszą i skłonią do myślenia dojrzalszych odbiorców.

więcej »

Rośliny doniczkowe zimą

© Kheng Guan Toh - Fotolia.comZimową porą, kiedy za oknem szaro a dni są wyjątkowo krótkie, roślinom zielonym brakuje światła. Niska temperatura na zewnątrz z kolei sprawia, że powietrze w mieszkaniu staje się suche od rozgrzanych kaloryferów.

więcej »

Życie zaczyna się po...

© Martinan - Fotolia.comW wieku 68 lat Lilian Carter, mama prezydenta Jimmy’ego Cartera, wstąpiła do Korpusu Pokoju i spędziła w Indiach dwa lata pracując jako pielęgniarka. H G. Wells ukończył dysertację pozwalającą na uzyskanie stopnia doktora mając lat 76. Grandma Moses zaczęła parać się malarstwem mając lat 70, dziesięć lat później zorganizowano wystawę zawierającą tylko jej prace. W 1994 roku stulatek Ichijirou Araya wspiął się na najwyższy szczyt Japonii, Fuji (3776 m n.p.m.). To tylko kilka przykładów na to, że seniorzy z różnych pokoleń mogą dokonać spektakularnych dzieł. Starszy wiek nie musi stanowić przeszkody w pogoni za marzeniami, wręcz przeciwnie, wielu sądzi, że to najlepszy czas na realizację zamierzeń.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Hospicja.pl Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy