Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Artykuły

Dom u seniora dla psa i kota. To działa!

fot. Fabryka Dobrych DziałańGrudniowe wieczory najlepiej spędzać w ciepłym domu. Pod tą prawdą podpiszą się wszystkimi łapami psy i koty – zarówno te, które mają taką możliwość, jak i te które miały kiedyś dom a teraz znów na niego czekają – w piwnicach, na działkach, na ulicy czy nawet w schronisku.

więcej »

Idź pod prąd. Czytaj dużo książek. Będziesz zdrowszy i mądrzejszy

©  lassedesignen - Fotolia.comPoziom czytelnictwa w Polsce ciągle jest bardzo niski. Co prawda, w ostatnich latach kolejne kampanie promujące książki zyskują na popularności, ale nie przekładają się jeszcze w znaczny sposób na powszechność lektury. Nie mamy francuskiej tradycji czytania w kawiarniach i inaczej niż w Wielkiej Brytanii - nasze biblioteki świecą pustkami. A wiele tracimy. Oto kilka powodów, dla których powinniśmy częściej zaglądać do książek.

więcej »

Senior i kot - para idealna? Jak pokonać 4 główne przeszkody

fot. FDDNie taki kot straszny jak go rysują, a opieka nad nim nie jest trudna, kosztowna i pracochłonna. Obalamy mity i rozwiewamy pojawiające się najczęściej obawy, powstrzymujące osoby starsze przed przygarnięciem kota pod swój dach.

więcej »

Każdy jest komuś potrzebny - wolontariat seniorów

fot.mimowszystko.orgKazimierz Niemierka, rocznik 1940, urodził się na Podlasiu. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, absolwentem wrocławskiej AWF, honorowym obywatelem Wałbrzycha, dyplomowanym masażystą, ratownikiem WOPR, posiadaczem patentu sternika, poetą, wolontariuszem… W życiorysie ma też inne aktywności.

więcej »

Zwierzak dla seniora, senior dla zwierzaka

fot. D. Ch.Pozbawione domu, wyrzucone jak niepotrzebne meble. Starsze, często chorujące i zaniedbane. Zawsze zdezorientowane nagłą zmianą losu i całkowicie nieradzące sobie na ulicy. Trafiają do schronisk czy pod opiekę instytucji zajmujących się zwierzętami i… czekają. Na swojego człowieka, na dom, czasem po prostu na możliwość „dożycia” swoich dni w spokoju i miłości, na którą zasługują. „Nieadoptowalne” zwierzęta.

więcej »

Seniorzy i zwierzęta - jak czworonogi wpływają na ludzi starszych

fot. collage Senior.plW wielu polskich domach mieszkają psy i koty, które stają się ważnymi „członkami rodziny". Wielu seniorów, i tych samotnych, i tych pozostających w związku, także posiada czworonoga. Oto kilka faktów i mitów dotyczących wzajemnego wpływu zwierząt i osób starszych.

więcej »

Kolorowanki dla dorosłych - prosty sposób na stres

© incomible - Fotolia.comKolorowanki stanowią dla dzieci pewne wyzwanie i budzą ciekawość, ich wersja dla dorosłych (nie, nie chodzi o to, że ich zawartość jest nieodpowiednia dla maluchów, są po prostu bardziej skomplikowane) ułatwia osłabienie stresu i osiągnięcie odprężenia.

więcej »

Jak chcielibyśmy spędzać wolny czas?

© Robert Kneschke - Fotolia.comPolacy oddają się zupełnie innym przyjemnościom, niż rzeczywiście by chcieli. Chociaż większość z nas w wolnym czasie najczęściej ogląda telewizję lub słucha muzyki, to co trzeci Polak chciałby spędzać czas wolny aktywnie.

więcej »

Puma 2015 - seniorzy, sztuka i nauka w Dąbrowie Górniczej

fot.  www.dpsdg.pl29 września w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się VI Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Puma 2015. W ramach wydarzenia odbędzie się także konferencja naukowo-szkoleniowa pt. "Artystyczny, literacki i medialny obraz starości i niepełnosprawności".

więcej »

Jak nie dać się samotności wieku 65+? Recepta na szczęście istnieje

© ysbrandcosijn - Fotolia.comWystarczy przebywać z ludźmi, rozmawiać, wspólnie się śmiać, dzielić się wrażeniami i opiniami. Jednak nawet aktywny senior może być samotny, jeśli warunki nie sprzyjają relacjom społecznym i samorealizacji. Jakie formy zaangażowania dają największą satysfakcję, poczucie spełnienia i są najlepszym antidotum na samotność?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy