Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Praca w ogrodzie poprawia zdrowie psychiczne

fot. congerdesign from PixabayZapaleni ogrodnicy powiedzą, że grządki to szczęśliwe miejsce. W istocie badania sugerują, że można zyskać korzyści dla zdrowia psychicznego dzięki pracy przy roślinach - nawet jeśli nigdy wcześniej nie uprawiało się ogrodu.

więcej »

Muzyka groove poprawia funkcje poznawcze

fot. Peter H from PixabayTaniec do rytmicznej muzyki jest uniwersalną aktywnością człowieka. Teraz w Japonii odkryto, że nie tylko sprawia przyjemność, ale także poprawia funkcjonowanie mózgu.

więcej »

Długie oglądanie telewizji zbiega się z byciem nieszcześliwym

fot. kropekk_pl from PixabayWzorce aktywności szczęśliwych i mniej szczęśliwych ludzi istotnie się różnią, ci pierwsi są bardziej aktywni społecznie, częściej chodzą na nabożeństwa, częściej głosują i więcej czytają. Ci drudzy z kolei oglądają znacznie więcej telewizji w wolnym czasie.

więcej »

Taniec pomoże osłabić ryzyko zaburzeń poznawczych

fot. Pezibear from PixabayWraz z wiekiem doświadczamy osłabienia sprawności umysłowej i fizycznej, które może nasilić takie dolegliwości, jak choroba Alzheimera. Jak się okazuje, seniorzy, którzy regularnie wykonują ćwiczenia fizyczne, mogą odwrócić oznaki starzenia się mózgu, a taniec daje najsilniejsze efekty.

więcej »

Chcesz lepiej poczuć się fizycznie i psychicznie? Ucz się gotować

fot. Pexels from PixabayGotowanie to coś więcej niż jedynie przygotowanie posiłku. Jak się okazuje, może poprawić poczucie pewności siebie, sprzyja zmianie nawyków żywieniowych oraz poprawia zdrowie psychiczne i ogólne.

więcej »

Uwaga na lilie wielkanocne - są śmiertelnie niebezpieczne dla kotów

fot. Maurisa Mayerle from PixabayLilie wielkanocne, czyli lilie długokwiatowe to popularna ozdoba doniczkowa na Wielkanoc. Właściciele kotów powinni jednak pamiętać, że kwiaty te stanowią zagrożenie dla zdrowia ich pupili.

więcej »

Posiadanie psa lub kota ma dobry wpływ na zdrowie mózgu

fot. JacLou DL from PixabayPosiadanie zwierzaka, takiego jak pies lub kot, szczególnie przez dłuższy okres (co najmniej pięć lat) może wiązać się z wolniejszym osłabianiem się funkcji poznawczych u osób starszych.

więcej »

Grupowe treningi zmniejszają samotność

fot. shushipu from PixabaySeniorzy, którzy dołączają do zajęć grupowych, osłabiają u siebie poczucie samotności i izolacji społecznej.

więcej »

Innowacyjne ubrania monitorują parametry życiowe

fot. Gabin Vallet from PixabayWkrótce twój strój do ćwiczeń może być bardziej zaawansowany technologicznie niż bieżnia, po której spacerujesz. Opracowano inteligentne tekstylia zaopatrzone w urządzenia mogące monitorować parametry życiowe podczas codziennej aktywności. Jak sądzą ich twórcy, ubrania te znajdą szczególne zastosowanie w profesjonalnym sporcie i opiece zdrowotnej.

więcej »

Jak słowa zyskują emocjonalne znaczenie

fot. S. Hermann & F. Richter from PixabayWielu ludzi, a także przedmiotów w życiu codziennym ma znaczenie emocjonalne. Na przykład, para wełnianych skarpetek ma taką wartość emocjonalną, jeśli była ostatnią rzeczą, którą babcia zrobiła na drutach przed śmiercią. To samo dotyczy słów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy