Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Sport wspomaga pamięć

fot. RoboMichalec from PixabaySport jest dobry nie tylko dla organizmu, ale także dla mózgu. Oceniając wydajność pamięci po sesji sportowej, neuronaukowcy z Uniwersytetu Genewskiego (UNIGE) pokazali, że intensywna aktywność trwające zaledwie 15 minut poprawia pamięć, w tym możliwość nabywania nowych umiejętności motorycznych.

więcej »

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej - ćwiczenia pozwolą zachować młodość

fot. Bonnie Henderson from PixabayAktywność fizyczna zachowuje młodość organizmu i dobre zdrowie, mówią uczeni z University of Birmingham i King's College London.

więcej »

Sposób na aktywność w starszym wieku - posiadanie psa

fot. Kevin Phillips from PixabayOpieka nad psem to konieczność regularnego odbywania spacerów, więc sprzyja ćwiczeniom. Regularne przechadzki z psem zwiększają poziom aktywności fizycznej u osób starszych, zwłaszcza zimą.

więcej »

Muzyczny trening pozwala lepiej się komunikować

fot. Niek Verlaan from PixabayTrening muzyczny ma istotny wpływ na zdolność układu nerwowego do przetwarzania obrazu i dźwięku i może mieć istotny wpływ na poprawę komunikacji werbalnej.

więcej »

Taniec najlepiej powstrzymuje starzenie się mózgu

fot. fsHH z PixabayWraz z wiekiem często zmniejsza się nasza sprawność fizyczna i mentalna. Nowe badanie, pokazuje, że osoby starsze, które regularnie podejmują wysiłek fizyczny, mogą odwrócić objawy starzenia się mózgu, a taniec ma najsilniejszy skutek.

więcej »

Taniec - doskonała aktywność dla seniora

fot. Bernard-Verougstraete from PixabaySprawność fizyczna i relacje z innymi mogą być trudne do utrzymania w pewnym wieku. Nowe wyniki badania, które opublikowano we Frontiers in Psychology, wskazują, że terapia tańcem i ruchem (Dance Movement Therapy, DMT) zwiększa aktywność fizyczną, poprawia jakość życia i pogłębia rodzinne więzi.

więcej »

Jak zdrowiej gotować?

fot. tadejabelak from PixabayPozostając w domu, częściej gotujemy, bo choć można zamawiać jedzenie z restauracji na wynos, mamy więcej czasu na samodzielne przygotowanie posiłków.

więcej »

Podnoszenie ciężarów - trening szczególnie korzystny dla seniora

fot.  PixabayPodnoszenie ciężarków nie jest najpopularniejszym treningiem, szczególnie wśród seniorów, a daje bardzo dużo korzyści. Ćwiczenia tego rodzaju nie tylko zwiększają tkankę mięśniową i poprawiają sylwetkę, mogą wręcz przedłużyć życie.

więcej »

Koronawirus: domowe zwierzęta nie stanowią zagrożenia

fot. StockSnap from PixabayPojawiają się informacje, że niektórzy ludzie w obawie przed zarażeniem się koronawirusem pozbywają się swoich zwierząt domowych. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia zapewniają jednak, że nie ma żadnych dowodów na to, by koty czy psy mogły przenosić chorobę.

więcej »

Graj w golfa. To pomoże wydłużyć życie

fot. HeungSoon from PixabayNie jest to w Polsce popularny sport, ale warto się nim zainteresować - gra w golfa sprzyja dłuższemu życiu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Umierać po ludzku EWST.pl Aktywni 50+ Oferty pracy