Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Twój pies jest otyły? Pomogą mu probiotyki

fot. Barbara Danázs from PixabayZidentyfikowano dwa szczepy probiotyków, które można stosować dla zmniejszenia masy ciała u otyłych psów.

więcej »

Domowe zwierzaki pomagają seniorom radzić sobie z problemami zdrowotnymi

fot. JacLou DL from PixabayZwinięty w kłębek kot, pies machający ogonem, gadająca papuga, a nawet spokojna złota rybka mogą pomóc osobom starszym w radzeniu sobie z problemami psychicznymi i fizycznymi.

więcej »

Zaangażowanie w hobby osłabia objawy depresji

fot. Marjon Besteman from PixabayPosiadanie hobby ma związek z mniejszą liczbą objawów depresji i wyższym poziomem poczucia szczęścia, zdrowia i zadowolenia z życia wśród seniorów.

więcej »

Jak muzyka wpływa na emocje

fot. Ekaterina from PixabayReakcje nerwów na różne rodzaje muzyki wpływają na regulację emocji. Jak się okazuje, szczególnie mężczyźni próbujący za pomocą muzyki radzić sobie ze złymi emocjami, negatywnie reagują na agresywne i smutne utwory.

więcej »

Taniec pomoże ci utrzymać sprawność w starszym wieku

fot. Adrian from PixabaySprawdzono wpływ kilkunastu różnych rodzajów ćwiczeń na zmniejszenie ryzyka niepełnosprawności w wykonywaniu codziennych czynności u starszych kobiet. Okazuje się, że taniec jest tu skuteczny.

więcej »

Wolontariat w starszym wieku zapewnia lepsze funkcje poznawcze

fot. Anna Shvets: from PexelsWolontariat w późnym wieku ma związek z lepszymi funkcjami poznawczymi - w szczególności lepszą funkcją wykonawczą i pamięcią epizodyczną.

więcej »

Jak lepiej radzić sobie ze stresem? Trzeba zaopiekować się zwierzakiem

fot. Fuzzy Rescue from PixabayOpieka nad zwierzęciem domowym może pomóc mniej odpornym ludziom radzić sobie ze stresem dnia codziennego. Kiedy jednak właściciel uważa, że jego zwierzak jest ważniejszy niż przyjaciele, może to przyczynić się do nasilenia poczucia samotności.

więcej »

Chcesz żyć dłużej? Zapisz się np. do klubu książki

fot. StockSnap from PixabayDołączenie do klubu książki po przejściu na emeryturę może wydłużyć twoje życie w podobnym stopniu, jak cotygodniowe ćwiczenia.

więcej »

Muzyka powstrzymuje osłabienie poznawcze

fot. horndesign from PixabayStarzenie się wiąże się z rozwojem osłabienia poznawczego. Na ile jednak możemy wytrenować nasz mózg, aby opóźniał ten proces? Zespół z Uniwersytetu Genewskiego odkrył, że słuchanie muzyki może wpłynąć na funkcje poznawcze zdrowych seniorów poprzez stymulację wytwarzania istoty szarej.

więcej »

Udział w wydarzeniach sportowych poprawia jakość życia i zmniejsza poczucie samotności

fot. Damon Nofar from PixabayWarto chodzić na mecze lokalnej drużyny piłkarskiej czy siatkówki, lub turniej snookera - uczestnictwo w wydarzeniach sportowych na żywo poprawia poziom dobrego samopoczucia i osłabia poczucie samotności.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy