Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Dzień Bociana - pomóż im przetrwać

fot. Grupa EnergaNa terenie Polski żyje prawie jedna czwarta światowej populacji bocianów białych. W najbliższym czasie w większości z ich gniazd wyklują się pisklęta. 31 maja obchodzimy Dzień Bociana.

więcej »

Nordic Walking: postaw na mądry ruch

Fot. ratmaner - Fotolia.comChodzenie z kijkami, bo tak potocznie nazywa się Nordic Walking, to doskonały pomysł na spędzenie letniego popołudnia. I choć wydawać się może, że sport ten zarezerwowany jest wyłącznie dla seniorów, to uprawiać go może każdy, bez względu na wiek i płeć. Jak zacząć chodzić z kijkami, by nie nabawić się kontuzji? Oto odpowiedź.

więcej »

Jak wrócić na rower po przespanej zimie?

© Picture-Factory - Fotolia.comNie da się od razu powrócić do intensywności treningów sprzed przerwy – mówi dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby wiosenny powrót na rower był jak najmniej bolesny?

więcej »

Pisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon

fot. collage Senior.pl/WikipediaNie chodzi tu jednak o umiejętności tworzenia przebojów. Odęczne pismo Curta Cobaina, Davida Bowie i Johna Lennona zostało przerobione na czcionkę komputerową.

więcej »

Fleksitarianizm, Slow Food i kuchnia azjatycka - trendy kulinarne na rok 2018

fot. knorrOwsianka na mleku roślinnym, kasza jaglana z dodatkiem warzyw i kurkumy - topowe ubiegłoroczne pozycje kulinarne odzwierciedlały trend dbania o zdrowie i o to, co jemy. A jakie nowości pojawią się na naszych talerzach w tym roku? Fleksitarianizm, Slow Food, kuchnia azjatycka, jedzenie sezonowe i kulinarne eksperymenty - moc kolorów, smaków i doznań gwarantowana.

więcej »

„Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych” - "Inka" i "Witold" na znaczkach pocztowych

fot. Poczta Polska1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Poczta Polska wprowadza do obiegu emisję „Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych” z rotmistrzem „Witoldem” i „Inką”. To kontynuacja serii znaczków pocztowych, poświęconych Żołnierzom Wyklętym. W kolekcji jest już Major „Łupaszko” (2016), „Słony” i „Rój” (2017). Natomiast poza tą serią, ukazał się jeszcze znaczek Feliks Selmanowicz "Zagończyk".

więcej »

Poczta Polska upamiętnia ofiary nazistowskich obozów koncentracyjnych

fot. Poczta Polska27 stycznia br. Poczta Polska wydała znaczek pocztowy „Nigdy więcej! Never again!”, poświęcony ofiarom niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych na terenie Polski. Emisji towarzyszą koperta FDC oraz datownik.

więcej »

Elementarz herbaciany - Assam i Cejlon

© aaa187 - Fotolia.comDelikatny, cierpki, słodkawy, łagodny, orzeźwiający, o smaku i aromacie owoców, przypraw czy wyselekcjonowanych ziół - napój, obok którego większość z nas nie przejdzie obojętnie. Smakosze herbaty doskonale znają historię i miejsce powstania danego gatunku, a także dokładny skład mieszanek i ich cechy charakterystyczne. Ponadto potrafią rozpoznać smak swojego ulubionego naparu bez patrzenia na opakowanie.

więcej »

Robert Marchand - 106-letni kolarz właśnie zakończył karierę

Robert Marchand fot.  Geoffrey Franklin, CC BY 2.0, Flickr.comNie, to nie żart - liczący sobie 106 lat Robert Marchand był dotychczas aktywnym kolarzem. Dopiero teraz przeszedł na emeryturę.

więcej »

Mądre dokarmianie ptaków zimą

© Ints - Fotolia.comDokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X