Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Odwrót od diesli. Rośnie udział "benzyniaków" na drogach

Fot. Yuri Bizgaimer - Fotolia.comZ danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.

więcej »

Zachować smaki lata czyli jakie przetwory robimy na zimę

© el lobo - Fotolia.comPoczątek jesieni to zwykle w polskich domach czas przygotowywania różnorodnych przetworów na okres zimowy. Wszystko po to, aby cieszyć się smakami lata, kiedy za oknem królować będzie śnieg i mróz. Aż 90 procent Polek samodzielnie przygotowuje przetwory. Najchętniej zamykamy w słoikach ogórki, paprykę i grzyby.

więcej »

Sezon na grzyby. Jak się przygotować?

Fot. Natalya Osipova - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią prawdziwy wysyp grzybów. Kurki, maślaki, podgrzybki, a może koźlarze? Choć grzybobranie dla jednych kojarzy się z fajną zabawą
i spacerem po lesie, dla drugich może być to spory wysiłek fizyczny. Jak zatem odpowiednio przygotować się do takiej aktywności, by nie zrujnować sobie zdrowia?

więcej »

KOTY. KOTY SĄ MIŁE. To dowiedzione naukowo

fot. GGNie wierz stereotypom. Koty są miłe i wcale nie cechuje ich duży dystans do ludzi, z którymi przebywają. Takie wyniki uzyskano w badaniach behawioralnych przeprowadzonych przez uczonych z Oregon State University.

więcej »

Jak zrobić dobre zdjęcie? 3 podstawowe rady

© Brocorwin - Fotolia.comW trakcie wakacji łatwo o chwile, które będziemy chcieli wspominać przez resztę roku. Era kronik rodzinnych pisanych ręcznie skończyła się dawno temu, dziś rządzi fotografia. Zdjęcia są najlepszą pamiątką. Ważne, aby były wyraźne i dobrej jakości.

więcej »

Dwóch niemieckich seniorów uciekło z domu opieki. Żeby posłuchać metalu

Dimmu Borgir fot. Metal Mind ProductionsDwóch niemieckich pensjonariuszy domu opieki uciekło z placówki, osłuchać metalu na festiwalu Wacken Open Air.

więcej »

Dzień Bociana - pomóż im przetrwać

fot. Grupa EnergaNa terenie Polski żyje prawie jedna czwarta światowej populacji bocianów białych. W najbliższym czasie w większości z ich gniazd wyklują się pisklęta. 31 maja obchodzimy Dzień Bociana.

więcej »

Nordic Walking: postaw na mądry ruch

Fot. ratmaner - Fotolia.comChodzenie z kijkami, bo tak potocznie nazywa się Nordic Walking, to doskonały pomysł na spędzenie letniego popołudnia. I choć wydawać się może, że sport ten zarezerwowany jest wyłącznie dla seniorów, to uprawiać go może każdy, bez względu na wiek i płeć. Jak zacząć chodzić z kijkami, by nie nabawić się kontuzji? Oto odpowiedź.

więcej »

Jak wrócić na rower po przespanej zimie?

© Picture-Factory - Fotolia.comNie da się od razu powrócić do intensywności treningów sprzed przerwy – mówi dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby wiosenny powrót na rower był jak najmniej bolesny?

więcej »

Pisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon

fot. collage Senior.pl/WikipediaNie chodzi tu jednak o umiejętności tworzenia przebojów. Odęczne pismo Curta Cobaina, Davida Bowie i Johna Lennona zostało przerobione na czcionkę komputerową.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X