Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Poczta Polska upamiętnia 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

fot. Poczta PolskaPoczta Polska wprowadza 27 grudnia br. znaczek oraz kartkę „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. To kolejne emisje upamiętniające odradzającą się po latach zaborów Rzeczpospolitą i jej bohaterów.

więcej »

Bakalie. Krótki przewodnik

© udra11 - Fotolia.comSmak Świąt to tradycyjne potrawy: karp, kluski z makiem, barszcz, pieczony schab, duże ilości suszonych owoców, orzechy. Bakalie to produkty, bez których nie wyobrażamy sobie świętowania. Zgodnie z tradycją, duża ich ilość na świątecznym stole, to gwarancja zdrowia i dobrobytu na cały następny rok. Suszone owoce i orzechy idealnie sprawdzają się w przypadku tradycyjnych potraw, ale też nowoczesnych dań. Dodają przygotowanym potrawom niepowtarzalnego smaku i aromatu.

więcej »

Pić albo nie pić? Fakty i mity o kawie

© Lorenzo Buttitta - Fotolia.comWrzesień to czas, kiedy pożegnaliśmy się już z letnim wypoczynkiem i ze zdwojonym wysiłkiem zabieramy się do pracy i nauki. Długie godziny przy biurku czy nad książką sprawiają, że częściej sięgamy po ulubioną małą czarną. Ale czy na pewno wszystko już o niej wiemy?

więcej »

Najbardziej świąteczne ciastka: skąd wzięły się pierniki?

© li84 - Fotolia.comRóżnią się między sobą kształtem, grubością, miękkością czy dodatkami, zawsze jednak uwodzą aromatycznym, korzennym zapachem przypraw, przywołującym na myśl zimowe wieczory i rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Choć pierniki uważane są za polski przysmak, tak naprawdę pochodzą z okolic dzisiejszej Holandii, a sama tradycja ich wypiekania kultywowana jest w różnych częściach Europy – i nie tylko.

więcej »

Jak schłodzić alkohol? Jaka temperatura dla jakiego trunku?

© Alvintus - Fotolia.comAtmosferę spotkań towarzyskich często podkręcają ciekawie podane napoje alkoholowe takie jak wino, piwo czy modne drinki. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś do jakiej temperatury powinniście schłodzić trunki, by wydobyć z nich prawdziwą głębię smaku?

więcej »

Odwrót od diesli. Rośnie udział "benzyniaków" na drogach

Fot. Yuri Bizgaimer - Fotolia.comZ danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.

więcej »

Zachować smaki lata czyli jakie przetwory robimy na zimę

© el lobo - Fotolia.comPoczątek jesieni to zwykle w polskich domach czas przygotowywania różnorodnych przetworów na okres zimowy. Wszystko po to, aby cieszyć się smakami lata, kiedy za oknem królować będzie śnieg i mróz. Aż 90 procent Polek samodzielnie przygotowuje przetwory. Najchętniej zamykamy w słoikach ogórki, paprykę i grzyby.

więcej »

Sezon na grzyby. Jak się przygotować?

Fot. Natalya Osipova - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią prawdziwy wysyp grzybów. Kurki, maślaki, podgrzybki, a może koźlarze? Choć grzybobranie dla jednych kojarzy się z fajną zabawą
i spacerem po lesie, dla drugich może być to spory wysiłek fizyczny. Jak zatem odpowiednio przygotować się do takiej aktywności, by nie zrujnować sobie zdrowia?

więcej »

KOTY. KOTY SĄ MIŁE. To dowiedzione naukowo

fot. GGNie wierz stereotypom. Koty są miłe i wcale nie cechuje ich duży dystans do ludzi, z którymi przebywają. Takie wyniki uzyskano w badaniach behawioralnych przeprowadzonych przez uczonych z Oregon State University.

więcej »

Jak zrobić dobre zdjęcie? 3 podstawowe rady

© Brocorwin - Fotolia.comW trakcie wakacji łatwo o chwile, które będziemy chcieli wspominać przez resztę roku. Era kronik rodzinnych pisanych ręcznie skończyła się dawno temu, dziś rządzi fotografia. Zdjęcia są najlepszą pamiątką. Ważne, aby były wyraźne i dobrej jakości.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl Hospicja.pl Kosciol.pl Pola Nadziei Oferty pracy