Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Warto ćwiczyć! Regularna aktywność fizyczna wydłuża życie

fot. Daniel Reche z PixabayCzynniki genetyczne mają wpływ na ryzyko różnych chorób i przekładają sie na poziom szans na długowieczność. Jednakże wydłużenie życia w większej mierze zależy od naszego sposobu funkcjonowania, a nie wyposażenia genetycznego, jakie otrzymaliśmy od rodziców.

więcej »

Twój kot upodabnia się do ciebie. Są na to naukowe dowody

fot. Alexas_Fotos z PixabayBadania wykazały, że zachowania kotów odzwierciedlają cechy osobowościowe ich właścicieli.

więcej »

Chcesz mieć zdrowsze serce? Zaopiekuj się psem

fot. Kevin Phillips z PixabayOpieka nad psem wyznacza pewien styl życia, który sprzyja zdrowiu serca. Jeśli chcesz uniknąć problemów sercowo-naczyniowych, zaadoptuj czoworonoga.

więcej »

Tak śpiewa twoje serce: „Tylko mnie poproś do tańca”

fot.  fsHH z PixabayJeśli szukasz nowego hobby, zastanów się na tańcem. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Może dać dużo radości, pozwala poznawać nowych ludzi i znacząco poprawia stan zdrowia.

więcej »

Korzyści z czytania. Niektóre mogą zaskoczyć

© contrastwerkstatt - Fotolia.comZ czytania książek płynie wiele korzyści. Co jakiś czas pojawiają się nowe, zaskakujące fakty, utwierdzające w przekoaiu, że warto obcować z literaturą, a czytelnictwo to pożyteczna pasja.

więcej »

Chałwa: przysmak słodki i zdrowy

© Viktor - Fotolia.comJednym z wielu znanych i cenionych przysmaków na Bliskim Wschodzie jest chałwa. To najsłynniejszy na świecie słodki deser, któremu trudno się oprzeć. Smak chałwy zawdzięczmy połączeniu nasion sezamu z delikatnym karmelem. Pierwotne znaczenie słowa chałwa pochodzi z języka arabskiego i greckiego, w których oznacza nic innego, jak cukierek.

więcej »

Nick Cave pomaga 70-letniemu debiutantowi

Nick Cave fot. MonolithNick Cave zaśpiewał gościnnie w piosence "Our Lady Of Light" debiutującego wykonawcy ukrywającego się za pseudonimem Ratso.

więcej »

Słony lubi słodki. Nietypowe połączenia smaków

© Boris Ryzhkov - Fotolia.comNietypowe połączenia smakowe wzbudzają wiele emocji - przyzwyczajeni do tego, że słony i słodki znajdują się po dwóch stronach barykady, podchodzimy do nich z dużą dozą sceptycyzmu. Może jednak czasem warto wyjść poza utarte schematy, by przekonać się, że na polu kulinarnym jest jeszcze wiele do odkrycia?

więcej »

Imbir: nie tylko przyprawa

© kostrez - Fotolia.comImbir cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków - nie tylko jako aromatyczny dodatek do potraw, ale także jako panaceum na wiele dolegliwości. Ten niepozorny korzeń, dzięki olejkom eterycznym oraz substancjom żywicowym, kryje w sobie wiele prozdrowotnych właściwości – niszczy bakterie, działa przeciwbólowo i rozgrzewająco, a nawet… odchudza!

więcej »

Poczta Polska upamiętnia 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

fot. Poczta PolskaPoczta Polska wprowadza 27 grudnia br. znaczek oraz kartkę „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. To kolejne emisje upamiętniające odradzającą się po latach zaborów Rzeczpospolitą i jej bohaterów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Hospicja.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy