Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Podnoszenie ciężarów - trening szczególnie korzystny dla seniora

fot.  PixabayPodnoszenie ciężarków nie jest najpopularniejszym treningiem, szczególnie wśród seniorów, a daje bardzo dużo korzyści. Ćwiczenia tego rodzaju nie tylko zwiększają tkankę mięśniową i poprawiają sylwetkę, mogą wręcz przedłużyć życie.

więcej »

Koronawirus: domowe zwierzęta nie stanowią zagrożenia

fot. StockSnap from PixabayPojawiają się informacje, że niektórzy ludzie w obawie przed zarażeniem się koronawirusem pozbywają się swoich zwierząt domowych. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia zapewniają jednak, że nie ma żadnych dowodów na to, by koty czy psy mogły przenosić chorobę.

więcej »

Graj w golfa. To pomoże wydłużyć życie

fot. HeungSoon from PixabayNie jest to w Polsce popularny sport, ale warto się nim zainteresować - gra w golfa sprzyja dłuższemu życiu.

więcej »

Uprawianie hobby szybko poprawia nastrój

fot. Barbara Jackson z PixabayJeśli masz tzw. "chandrę", zajmij się swoim hobby, szybko i znacząco poprawia nastrój.

więcej »

Właściciele psów żyją dłużej

fot.  cocoparisienne z PixabayJeśli chcesz zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, zaopiekuj się psem. Właściciele czworonogów są zdrowsi i żyją dłużej.

więcej »

Jak trzymać kota z daleka od choinki

fot. Myshun z PixabayJeśli masz kota, doskonale wiesz, że jest w stanie pozrzucać wszelkie elementy dekoracyjne - na komodach i szafkach trudno jest umieścić zdjęcia, pamiątkę z wakacji, czy kulę ze śniegiem w środku bez ryzyka ich zniszczenia przez twojego zwierzaka. Choinka ze bombkami i łańcuchami jest więc dla kociaka doskonałym miejsce zabaw, co oczywiście zwykle źle kończy się dla samej choinki...

więcej »

Gry planszowe i karty pomagają zachować zdolności poznawcze

fot. VIVIANE MONCONDUIT z PixabayKlasyczne gry, czyli tzw. planszówki czy karty, pomagają zachować odpowiedni poziom zdolności poznawczych, mimo starszego wieku.

więcej »

Warto ćwiczyć! Regularna aktywność fizyczna wydłuża życie

fot. Daniel Reche z PixabayCzynniki genetyczne mają wpływ na ryzyko różnych chorób i przekładają sie na poziom szans na długowieczność. Jednakże wydłużenie życia w większej mierze zależy od naszego sposobu funkcjonowania, a nie wyposażenia genetycznego, jakie otrzymaliśmy od rodziców.

więcej »

Twój kot upodabnia się do ciebie. Są na to naukowe dowody

fot. Alexas_Fotos z PixabayBadania wykazały, że zachowania kotów odzwierciedlają cechy osobowościowe ich właścicieli.

więcej »

Chcesz mieć zdrowsze serce? Zaopiekuj się psem

fot. Kevin Phillips z PixabayOpieka nad psem wyznacza pewien styl życia, który sprzyja zdrowiu serca. Jeśli chcesz uniknąć problemów sercowo-naczyniowych, zaadoptuj czoworonoga.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy