Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Pasje Wiadomości

Zadbaj o ogród - to poprawi samopoczucie podobnie jak spacer czy jazda na rowerze

fot. Martin Melicherik from PixabayCzas wiosennych porządków właśnie nadszedł i warto wykorzystać tę sposobność do zadbania o przydomowe roślinki, bo taka aktywność daje znaczące korzyści, m. in. poprawia poziom stanu emocjonalnego.

więcej »

Sposób na stres - rób to, co sprawia ci przyjemność

fot. miss____violett from PixabayNiezależnie od tego, czy jest to jedzenie, czy seks, przyjemna aktywność daje coś więcej niż zmysłowe zadowolenie - w rzeczywistości zmniejsza stres, hamując reakcje lękowe w mózgu.

więcej »

Seniorzy powinni mieć psy. Oto korzyści z posiadania czworonoga

fot. No-longer-here from PixabayUczeni z University of Missouri ustalili, że starsze osoby, które są właścicielami psów, czerpią korzyści z więzi, które tworzą ze swoimi czworonogami, ale też częściej spacerują. Regularne chadzanie z psem wiąże się z niższym wskaźnikiem masy ciała, mniejszą liczbą wizyt u lekarza i częstszymi ćwiczeniami.

więcej »

Sport wspomaga pamięć

fot. RoboMichalec from PixabaySport jest dobry nie tylko dla organizmu, ale także dla mózgu. Oceniając wydajność pamięci po sesji sportowej, neuronaukowcy z Uniwersytetu Genewskiego (UNIGE) pokazali, że intensywna aktywność trwające zaledwie 15 minut poprawia pamięć, w tym możliwość nabywania nowych umiejętności motorycznych.

więcej »

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej - ćwiczenia pozwolą zachować młodość

fot. Bonnie Henderson from PixabayAktywność fizyczna zachowuje młodość organizmu i dobre zdrowie, mówią uczeni z University of Birmingham i King's College London.

więcej »

Sposób na aktywność w starszym wieku - posiadanie psa

fot. Kevin Phillips from PixabayOpieka nad psem to konieczność regularnego odbywania spacerów, więc sprzyja ćwiczeniom. Regularne przechadzki z psem zwiększają poziom aktywności fizycznej u osób starszych, zwłaszcza zimą.

więcej »

Muzyczny trening pozwala lepiej się komunikować

fot. Niek Verlaan from PixabayTrening muzyczny ma istotny wpływ na zdolność układu nerwowego do przetwarzania obrazu i dźwięku i może mieć istotny wpływ na poprawę komunikacji werbalnej.

więcej »

Taniec najlepiej powstrzymuje starzenie się mózgu

fot. fsHH z PixabayWraz z wiekiem często zmniejsza się nasza sprawność fizyczna i mentalna. Nowe badanie, pokazuje, że osoby starsze, które regularnie podejmują wysiłek fizyczny, mogą odwrócić objawy starzenia się mózgu, a taniec ma najsilniejszy skutek.

więcej »

Taniec - doskonała aktywność dla seniora

fot. Bernard-Verougstraete from PixabaySprawność fizyczna i relacje z innymi mogą być trudne do utrzymania w pewnym wieku. Nowe wyniki badania, które opublikowano we Frontiers in Psychology, wskazują, że terapia tańcem i ruchem (Dance Movement Therapy, DMT) zwiększa aktywność fizyczną, poprawia jakość życia i pogłębia rodzinne więzi.

więcej »

Jak zdrowiej gotować?

fot. tadejabelak from PixabayPozostając w domu, częściej gotujemy, bo choć można zamawiać jedzenie z restauracji na wynos, mamy więcej czasu na samodzielne przygotowanie posiłków.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy